محمد مظلوم پناه در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: محیط بان کسی است که در راه حفظ و صیانت از عرصه‌های طبیعی، مواهب الهی و حیات‌وحش کشور مشغول باشد.

 

وی محیط زیست را میراث گران‌بها و گنجینه طبیعی کشور دانست و خاطرنشان کرد: تاکنون قریب به 120 نفر از محیط بانان در راه حفاظت از محیط زیست کشور به شهادت رسیده‌اند.

 

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست خلیل‌آباد بابیان اینکه تجلیل از مقام شامخ شهدا لازم و ضروری است، تصریح کرد: می‌طلبد در صورت امکان شورای اسلامی و شهرداری محترم نسبت به نام‌گذاری یکی از میدان‌ها به نام محیط بان و نصب تندیس ضامن آهو اقدام کنند.

 

وی یکی از نیازهای اساسی حفاظت محیط زیست شهرستان را وجود سازمان مردم‌نهاد دانست و بیان کرد: جوانان علاقه‌مند به محیط زیست می‌توانند نسبت به ثبت یک سازمان مردم‌نهاد در راستای حفظ و نگهداری این میراث گران‌بها اقدام کنند و مطمئن باشند محیط زیست شهرستان باکمال افتخار از آنان استقبال و حمایت می‌کند.

 

مظلوم پناه ضمن تأکید بر ضرورت حضور خیرین در عرصه‌های محیط زیست، عنوان کرد: همان‌گونه که خیرین عزیز در ساخت مدرسه، مسجد و سایر امورات خیریه مشارکت و همکاری قابل‌تقدیر دارند خواهشمندیم که به موضوع محیط زیست هم ورود کنند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: خیرین با کمک‌های خویش می‌توانند در ساخت آبشخور برای حیات‌وحش، خرید دان و علوفه، ساخت پاسگاه محیط بانی و ساخت ساختمان اداری و غیره، محیط زیست شهرستان را یاری کنند.

انتهای پیام/