به گزارش صبح توس؛ مسلم غلامی، دونده کاشمری عضو کاروان جاده ولایت در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: این کاروان متشکل از ۲۷ نفر از دوندگان خراسان رضوی است و امروز هجدهمین روزی است که ما در مسیر هستیم.

 

وی با بیان اینکه زنده نگهداشتن مسیر حرکت امام رضا(ع) در سرزمین ایران اسلامی از اهداف این کاروان است،  گفت: ترویج فرهنگ رضوی، اشاعه معارف آن حضرت و نیز معرفی مسیر حرکت امام هشتم(ع) در ایران برای مردم از مرز شلمچه تا مشهد مقدس از جمله اهداف کاروان دوندگان جاده ولایت است.

 

غلامی با بیان اینکه امسال هشتمین سال متوالی است که این حرکت توسط ورزشکاران انجام می‌شود،  خاطرنشان کرد: من برای ششمین سال است که در این کاروان حضور دارم و باید بگویم که انتخاب من برای عضویت در این کاروان خواست و لطف خود امام هشتم(ع) بوده است.

 

 وی تصریح کرد: این کاروان روزانه بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ کیلومتر را طی می‌کند و هر دونده در طول مسیر به طور متوسط ۲۰۰ کیلومتر را به عشق امام هشتم(ع) می‌دود.

 

این دونده کاشمری ادامه داد: طول مسیر حرکت کاروان جاده ولایت دو هزار و ۳۰۰ کیلومتر است که این مسیر به صورت دوی امدادی و با حمل پرچم حرم امام رضا(ع) به صورت نفر به نفر طی می‌شود.

 

غلامی در پاسخ به سؤالی در مورد چگونگی استقبال و برخورد مردم در مسیر راه گفت: مردم در شهرهای مختلف مسیر حرکت، احساسات عجیبی نسبت به این کاروان نشان می‌دهند و با تمام وجود التماس دعا دارند و به ویژه کسانی که دور از مشهد مقدس هستند و چندین سال است که به زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) نتوانسته‌اند بیایند شور و هیجان ویژه‌ای در استقبال از کاروان نشان می‌دادند.

 

انتهای پیام/