به گزارش صبح توس؛امیر زارع امروز در زیارتگاه شهید مدرس(ره) کاشمر در مراسم استقبال مردم و مسئولان این شهرستان از کاروان جاده ولایت گفت: این کاروان در قالب هشتمین جشنواره فرهنگی- ورزشی دوی امدادی مسافت دو هزار و 300 کیلومتر را از مشهد شهدای شلمچه تا مشهد امام رضا(ع) طی می‌کند.

 

وی با بیان اینکه این کاروان روزانه بین 150 تا 200 کیلومتر را به صورت دوی امدادی می‌پیماید، اظهار کرد: در این کاروان 27 ورزشکار دونده به خاطر عشق و ارادت به ساحت امام هشتم(ع) و زنده نگهداشتن مسیر جاده ولایت یعنی مسیری که امام رضا(ع) در داخل ایران طی کرده‌اند این حرکت را انجام می‌دهند.

 

سرپرست این کاروان ادامه داد: کاروان جاده ولایت در مسیر خود از شش استان شامل استان‌های خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد، فارس، یزد، خراسان جنوبی و خراسان رضوی عبور کرده و امیدواریم فردا بتوانیم باقی‌مانده مسیر را طی کنیم.

 

زارع گفت: لازم است از همه مردم و مسئولانی که با حضور و استقبال خود مشوق ما بودند، تشکر کنیم و دعا می‌کنیم که در سال‌های آینده هم بتوانیم این حرکت فرهنگی- ورزشی را انجام دهیم و مسیر ولایت را زنده نگه ‌داشته و پیام رسان فرهنگ رضوی در مسیر این جاده باشیم.

 

در این مراسم که جمعی از مردم و مسئولان شهرستان کاشمر حضور داشتند شهردار کاشمر نیز در سخنانی ورزشکاران دونده در جاده ولایت را جوانمردانی خواند که به یمن میلاد امام هشتم(ع) این مسیر سخت و طولانی را در هوای گرم طی می‌کنند.

 

جعفر سلیمانی افزود: هدف این ورزشکاران آن است که یادمان عبور امام مهربانی‌ها را در مسیر مشهد مقدس زنده نگه دارند و ما و همه مردم و به خصوص آن‌هایی که دچار مشکلات و گرفتاری‌هایی شده‌اند از این ورزشکاران ولایی التماس دعای خیر داریم.

 

شهردار کاشمر خاطرنشان کرد: حضور برخی افراد با سنین بالاتر در این کاروان باعث می‌شود که همه ما از این انسان‌های با اراده و قوی درس استقامت بگیریم.

 

وی با بیان اینکه کاشمر دومین شهر زیارتی استان است از حضور کاروان ولایت در کاشمر استقبال و آمادگی مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر کاشمر را برای همکاری در برنامه‌های فرهنگی و ورزشی اعلام کرد.

 

در ادامه این مراسم مسئول بسیج ورزشکاران خراسان رضوی هم در سخنانی گفت: برنامه جاده ولایت از مشهد شهدای شلمچه شروع می‌شود و تا مشهد مقدس که می‌رسد مسافتی در حدود دو هزار کیلومتر را طی کرده و از 45 شهر و روستا عبور می‌کند.

 

حسینی افزود: من خود استقبال، شور و هیجان و دلدادگی در این شهرها و روستاها را مشاهده کرده‌ام که شیعیان و عاشقان حضرت که دلشان برای زیارت امام رضا(ع) می‌تپد در مسیر شهرها و روستاهای خود به استقبال این کاروان می‌آیند.

 

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم که باقی‌مانده این مسیر هم توسط کاروان جاده ولایت به خوبی طی شود و نائب‌الزیاره همه در حرم مطهر باشند.

 

انتهای پیام/