به گزارش صبح توس؛ رهبر معظم انقلاب از زمان آغاز بکار شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکنون سه پیام مهم در خصوص نحوه عملکرد شوراها بیان کرده‌اند.

 

رهبر معظم انقلاب در این پیام‌ها، شوراها را عرصه امتحان الهى براى منتخبان، نهادی برای خدمت به کشور و مردم، گامی برای تحقق کامل قانون اساسی، از مظاهر مردمسالارى دینى و مشارکت مردمی ارزیابی کردند.

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای شوراها را نهادی برای حل عملگرایانه‌ی مشکلات عینی ارزیابی کرده و بر شاخص‌هایی چون درنظرگرفتن تکلیف بزرگ الهی، دوری از انگیزه های جناحی و حزبی و رفاقت‌های شخصی، تفاهم و همدلی در شوراها، توجه به مختصات شهر اسلامی، حفظ هویت و اصالت شهرها و روستاها و کاردانی و صلاحیت‌های دینی و انقلابی توصیه فرمودند.

 

معظم‌له در این پیام‌هافرمودند: مهمترین توصیه‌ اینجانب اولاً مربوط به سیاست‌ها و برنامه‌های کاری شما و سپس درباره‌ گزینش مدیریت شهر و روستا است.

 

ایشان اظهار کردند: تسهیل زندگی مردم در کارهایی که به شهرداری‌ها مربوط است، برطرف کردن معضلات شهر و روستا، سالم‌سازی محیط زیست، حفظ اصالت اسلامی و ملی در ساخت و سازها، استقرار بخشیدن به جو اسلامی و فرهنگیِ سالم، پرداختن به نیازهای فوری‌تر در عین اهتمام به کارهای زیربنایی، اولویت دادن به مناطق مستضعف‌نشین، تأثیرناپذیری از نفوذ ثروتمندان و جاذبه‌ ثروت، رعایت دقیق قوانین و عدم تخطی از آن با حیله‌های شبه قانونی، رعایت ویژه‌ی محرومان، آلوده نشدن به اسراف و هدر ندادن بیت‌المال با تجملات زائد و سفرها و مراسم غیرلازم و در یک کلمه رعایت تقوا، تدبیر و پشتکار و بهره‌گیری از دانش و تجربه مواد عمده‌ توصیه‌ نخست اینجانب است.

 

امید می‌رود منتخبان دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستاها با درنظر گرفتن این ملاک‌ها تلاش خود را برای خدمت به مردم و نظام اسلامی به کار بندند.

انهای پیام/