به گزارش صبح توس؛ صبح امروز شنیدیم که شب گذشته برق تنها گود زور خانه بجستان قطع شد و در راستای کشف علت و مشکل، طی تماسی با مجید مدنی، مسئول هیئت پهلوانی بجستان متوجه شدیم مشکل از برق نبوده و قطعی برق گرشه‌ای از مشکلات این گود است.

 

مدنی محتاطانه انتقاد می‌کرد و مشخص بود اوضاع گود ایده ال نیست و این همت بلند باستانی کاران بجستان است که این گود را سرپا نگاه داشته است و از طرفی  و با وجود احتیاط در انتقاد مدنی مشخص بود هنوز روی قول های مسئولان حساب می‌کند و امیدوار است تا آن‌ها کمک کنند.

 

مسئول هیات پهلوانی بجستان صبح امروز در ادامه ضمن ابراز نگرانی از عدم فضا و بستر مناسب در خصوص کار فرهنگی برای جوانان اظهار کرد: بیش از سه سال از فعالیت تنها گود زورخانه بجستان می‌گذرد و بعنوان یک خدمت گذار فقط شرمنده تمامی دوستان باستانی کارم هستم بدلیل اینکه هنوز نتوانسته‌ام علی‌رغم تمام پیگیری‌ها کاری درخور شان این ورزش و این فرهنگ مقدس که همان عشق به اهل بیت است انجام دهم و نگرانی دائم که یک نوع تهدید برای ما محسوب می شود  قدیمی بودن منزلی هست که زورخانه در آنجا دایر است.

 

مدنی ادامه داد: به فرض مثال ما شب گذشته شاهد بودیم کنتور برق این زور خانه دیگر توان کشش برق مصرفی ندارد، بنابراین یکی دوشب هست که بدون کولر و بدون لامپ و بدون سیستم صوت تنها با روشن کردن یک لامپ کم مصرف ساده ورزش میکنیم، چنانچه این شدت علاقه در بین جوانان به جهت کم کاری ما از بین برود فردای قیامت چطور باید جواب بدهم؟.

 

مسئول تنها زور خانه شهر بجستان عنوان کرد: البته با عنایت مولا علی و کوری چشم کسانی که نمیتوانند هضم کنند ارزش این کار را؛ تصمیم بر تعطیلی این گود هیچ وقت گرفته نخواهد شد چراکه صاحب کار کسی دیگر است.

 

وی تصریح کرد: برای ما سوال است که برای 80 جوان ورزشکار در شهر بجستان آیا نمی‌شود فقط 50 میلیون تومان سرمایه گذاری کرد در صورتی که برای یک سالن بیش از 500 میلیون تومان سرمایه گذاری می‌کنند و فقط 200 نفر از این سالن 500 میلیونی بهره‌برداری می‌کنند.

 

مسئول هئیت ورزش های پهلوانی و زورخانه‌ای بجستانی بیان کرد: یک بُعد کار ما ورزش است عزیزان باید به گوش باشند که این ورزش آمیخته در فرهنگ و آموزه های دینی است؛ وجود حافظان و قاریان قرآنی که خروجی گود پهلوانی است سندی برحقانیت و صداقت گفتارمان است.

 

مدنی خاطرنشان کرد: بعنوان یک عضو کوچک و یک خدمتگزار جامعه ورزش پهلوانی خواهشی از تمام مردم شهرم دارم؛ ما در حال سرمایه گذاری هستیم سرمایه‌ای ارزشمند به نام تربیت نیروی انسانی، نیروی انسانی که اسیر جناح بازیها و سیاست زدگیهای نیست؛ نیروی انسانی که صداقت و مردم داری و توجه به نماز و اهل بیت را در رأس کار خود میداند؛ چراکه شعار ما این است که ورود به گود زورخانه فقط باید به نیت پیدا کردن آمادگی برای سربازی حضرت ولیعصر باشد ولاغیر و امروز از سخت ترین کارها است.

انتهای پیام/