حجت الاسلام روح الله لندرانیرئیس عقیدتی سیاسی تیپ ۳۸ زرهی محمد رسول الله تربت جام در گفتگو با خبرنگار صبح توس  بیان داشت: حضرت فاطمه معصومه(س) همچون برادرشان امام رضا(علیه السلام) هجرت و حرکتی هوشمندانه، فرهنگی و تبلیغی را در جمع یاران و اصحاب و دوستان ائمه آغاز کرد و با عبور از شهرهای مختلف بذر معرفت و ولایت را در طول مسیر به آزادگان عالم انتقال داد و بهترین الگوی دختران پاک دامن در عرصه های مختلف زندگی شخصی، اجتماعی، سیاسی و دینی شد.

 

حجت الاسلام لندارانی افزود: اینکه کسی کریمه اهل بیت و فاطمه ثانی می شود به سبب تنها ارتباط نسلی او با خاندان وحی نیست، بلکه به سبب ارزشهای معنوی ومعیار های الهی وجودی آن فرد است.

 

وی با اشاره به دلایل لقب گرفتن ایشان به "معصومه" و "کریمه" خاطرنشان کرد: حضرت معصومه کریمه است یعنی کسی که بدون درخواست عنایت می کند؛ شهرت این لقب برای او بواسطه رویای صادقه پدر بزرگوار آیت الله مرعشی(ره) است که بعد یک دوره چله نشینی برای پیدا کردن قبر مخفی مادر سادات فاطمه زهرا(س) به او تکلیف شد«علیک بکریمه اهل البیت» و همچنین مقام شفاعت، جایگاه علمی و رفیع او از عبارات معصومین(ع) در مورد او آشکار می شود که در زیارت نامه اش می خوانیم«یا فاطمه اشفعی لنا فی الجنه فان لک عندالله شان من الشان» که نشان از مقام بالای آن حضرت می باشد.

 

رئیس عقیدتی سیاسی تیپ ۳۸ زرهی تربت جام عنوان کرد: دهه کرامت مارا به سمت امام مهربانی ها و سخن زیبای، ولی نعمتمان متوجه می کند که فرمود:«الامام انیس الرفیق، ابوالشفیق، الاخ الشقیق، کالامّ لولد الصغیر» امام همدم و رفیق، پدری مهربان، برادری برابر و مانند مادر دلسوز برای کودک است.

 

حجت الاسلام لندارانی با اشاره به رابطه مخصوص امام با زائران بیان کرد: هر وقت دل هوای زیارت امام را می کند یعنی صاحب حرم دلتنگ ما شده است و او که بهتر از پدر، مادر، برادر و عزیزان ما هست و با مهربان به دنبال ما می‌فرستد.

 

وی ادامه داد: امام «یرون مقامی»جایگاه ما را میداند، «یسمعونی کلامی» صدای ما را می شنود، «یردّون سلامی»جواب سلام ما را می دهد و در همه زمین خوردن هایمان نزد خدای عزوجل ضمانت می کند.

 

انتهای پیام/