به گزارش صبح توس؛ احمد برادران صبح امروزدر نهمین نشست ستاد بازآفرینی محلات ناکارآمد سبزواربا بیان اینکه در حال حاضر 70 طرح بازآفرینی در محلات هدف و نا کارآمد به صورت همزمان در حال اجرا است، اظهارکرد: هزینه های طرح های اجرا شده و در حال اجرا در مجموع بیش از 600 میلیارد ریال خواهد بود.

 

وی با اشاره به برخی طرح های انجام شده دراین محلات تصریح کرد: پروژه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در حال اجرا شامل جابه جایی تیرهای برق، اجرای شبکه آب و فاضلاب و احداث مدرسه در این محلات از مهم ترین اقدامات در حال انجام است.

 

وی با تاکید بر اجرای طرح های فرهنگی در بافت حاشیه نشین و محلات ناکارآمد تاکید کرد: بارایزنی های انجام شده دو باب مدرسه در این محلات احداث و افتتاح خواهد شد که زمین این مدارس توسط  وزارت راه و شهرسازی تامین شده است.

 

برداران در ادامه با اشاره به وجود برخی از انشعابات غیر مجاز آب و برق در این محلات، تاکید کرد: شناسایی و ساماندهی این انشعابات از اولویت های مهم ستاد بازآفرینی است.

 

فرماندار سبزوار با بیان اینکه بیش از 16میلیارد و 700میلیون ریال صرف اجرای طرح های توسعه و گسترش شبکه برق در بافت ناکارامد شده است، بیان داشت: یکی از مهم ترین این طرح ها جابجایی تیرهای برق و تامین روشنایی این محلات است.

 

وی در پایان با بیان اینکه در کشور 118 شهر در قالب197 محله در طرح بازآفرینی، احیا و ساماندهی خواهند شد، تاکید کرد: سبزوار به عنوان یکی از شهرهای با نسبت بالای حاشیه نشین به عنوان شهر پایلوت کشوری انتخاب شده و نتایج این طرح به صورت دقیق مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/