به گزارش صبح توس؛ حمید بنایی، نماینده شهرستانهای گناباد و بجستان در نشست خبری با حضور خبرنگاران گناباد که شب گذشته در محل اقامتگاه بومگردی سرای ادیب برگزار شد گفت: از آنجا که عمر مدیریت و قلم به دستی کوتاه است، بنابراین چنانچه قدر فرصتها را بدانیم و در این راه با تمام وجود تلاش کنیم، خداوند نیز در حل مشکلات و پیشبرد اهداف کمک میکند از این رو رویکرد ما استفاده از ظرفیت نمایندگان و فرمانداران ادوار گذشته و نیز سایر کاندیداهاست که انصافاً هم تاکنون کمک کرده اند.

 

وی افزود: درطول یکسال گذشته اشخاصی از قبیل سه وزیر، دو  معاون رئیس جمهور ، 14 معاون وزیر و رئیس مجلس شورای اسلامی به گناباد سفر کردند که با پیگیری های انجام شده دستاوردهای خوبی برای شهرستان داشته است.

 

نماینده مردم گناباد وبجستان ضمن اشاره به بحران آب اظهار داشت: از حدود یکسال قبل پیگیر بحث بحران آب هستیم که با  جذب 10 میلیارد تومان اعتبار جهت احداث مخزن 10 هزار مترمکعبی و اصلاح شبکه آب گناباد که پس از مشهد طولانی ترین خط انتقال آب را دارد، اقداماتی انجام شده و مناقصه آن در یکماه آینده برگزار می شود؛ در مورد یونسی هم با حفرچاه انجام شده امیدواریم پس از کشیده شدن خط انتقال آن، این منطقه در 10 الی 15 سال آینده مشکلی در این زمینه نداشته باشند.

 

عضو کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید این مطلب که گناباد شهری دانشجویی است، ولی در برخی موارد زیرساخت‌های آن تکمیل نشده، تصریح کرد: تاکنون حدود 10 میلیارد تومان برای مجتمع آموزش عالی جذب کرده ایم که درصورت تأمین اعتبار 20 میلیارد تومان درآینده، ساختمان مجتمع آموزش عالی در مهر ماه سال97 به بهره برداری می رسد.

 

بنایی با اشاره به بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از قنات قصبه اظهار کرد: این ظرفیت خوب گردشگری و تنها اثر ثبت جهانی شده خراسان‌رضوی قابلیت ایجاد اشتغال برای جوانان گنابادی را دارد، البته در صورتی که طرح و برنامه خوبی ارائه شود.

 

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی افزود: تکمیل و راه‌اندازی کارخانه کاشی هستی برکت گناباد خواهد توانست وضعیت اشتغال شهرستان را بهبود دهد که با در اولویت بودن این طرح برای گناباد مبلغ 30 میلیارد تومان تسهیلات آن پس از مذاکره با تمام بانک های کشور از محل صندوق توسعه ملی تخصیص یافته که سرمایه گذار آن در مرحله جمع آوری وثایق لازم است.

 

بنایی با اشاره به حضور وزیر راه و شهرسازی چندی قبل در گناباد افزود: مناقصه 50 میلیاردی باقی مانده جاده گناباد به مهنه که قرار است دو بانده شود، انجام شده و به‌زودی پیمانکار شروع به فعالیت خواهد کرد.

 

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی یکی از آرزوهای دیرینه گنابادیها را احداث راه آهن این شهر دانست و بیان کرد: مناقصه برای احداث 50 کیلومتر ریل به ارزش 63 میلیارد تومان انجام شده که پس از اتمام روند مناقصه و معلوم شدن پیمانکار کار به سرعت انجام و ان‌شاءالله گناباد به شبکه ریلی کشور خواهد پیوست.

 

عضو کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی داشتن زیرساخت‌های مناسب را یکی از اولویت‌های جذب گردشگر دانست و افزود: فرودگاه گناباد به عنوان یکی از طرح‌های زیربنایی این شهر در حال احداث است که برای تکمیل آن بودجه‌ای 40 میلیارد تومانی مورد نیاز است که کم کم و براساس پیشرفت آن، این اعتبار تزریق می‌شود.


بنایی یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته برای گناباد را احداث بیمارستان علامه بهلول دانست و افزود: مکاتباتی جهت تجهیزات بیمارستانی برای گناباد صورت گرفته که قول وزیر به ما 20 میلیارد تومان بوده و از این مبلغ 15 میلیارد آن تخصیص یافته است.

 

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن تشکر از نقدهای سازنده و دلسوزانه، مبنای کار خویش را  استفاده از خردجمعی دانست و گفت: امیدواریم با تلاش های صورت گرفته و همت مسئولین شهرستان، شاهد گنابادی آباد و آبادتر باشیم.

انتهای پیام/