به گزارش خبرنگار صبح توس؛ با توجه به مشکلات رسیده از سوی شهروندان تربت جامی و کارکنان پایانه مسافربری با مراجعه به تنها پایانه شهر از نزدیک شاهد مشکلات این مکان قرار گرفتیم.

وضعیت نابسامان پایانه مسافربری شایسته سومین شهر استان خراسان رضوی به لحاظ وسعت نیست.

دولت بارها حمایت از صنعت گردشگردی را یکی از سیاست های اصلی خود خوانده است اما وضعیت موجود در پایانه مسافربری خبر از  تعطیلی آن مي دهد كه صدمه ای جدی به صنعت توریست خواهد زد.

چندی پیش علی رستمی فرماندار شهرستان تربت جام در گفتگو با خبرنگار صبح توس با اشاره به عدم جذب توریست و زائرین حضرت رضا علیه السلام به اماکن گردشگری این شهرستان گفت: برای جذب توریست و گردشگران به این شهرستان زیر ساخت های مناسب وجود دارد ولی متاسفانه سازماندهی درستی برای معرفی ، انتقال و جابه جایی گردشگران از مشهد به منطقه وجود ندارد و این امر بزرگترین ضعف در حوزه گردشگری تربت جام محسوب می شود.

رستمی با اشاره به بازدید سالانه بیش از ۲۵۰ هزار نفر از امکان تاریخی، سیاحتی و زیارتی  تربت جام افزود: در حال حاضر تعداد ۱۵۰ اثر فرهنگی و تاریخی در شهرستان شناسایی شده که از این تعداد ۷۶ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است که از این تعداد دو اثر مجموعه مزار شیخ احمد جامی و شاه قاسم انوار قبل از انقلاب و مابقی آثار بعد از انقلاب به ثبت رسیده است.

فرماندار تربت جام تصریح کرد: مجموعه شاه قاسم انوار و سید حسین رضوی در روستاهای لنگر و خیر آباد از گذشته های دور به عنوان مکان زیارتی به ثبت رسیده و در چند سال اخیر عملیات ساختمانی بقعه سید حسین رضوی آغاز شده و نیازمند معرفی بیشتر و ارائه امکانات مطلوب تری است که توسط اوقاف و امور خیریه مورد پیگیری قرار دارد.

رستمی خاطر نشان کرد: اگر با برنامه ریزی تورهای سیاحتی فقط پنج درصد از زائرین و توریست های مشهد برای بازدید از این منطقه در قالب تور جام گردی ساماندهی شوند سالانه حداقل از مجموع  ۲۵ میلیون زائر یک و نیم میلیون سهم این شهرستان می شود که برای منطقه تولید سرمایه و ثروت خواهد کرد.

اما امروز که به پایانه مسافر بری مراجعه می کنیم می بینیم دیگر رونق گذشته در این مکان نیست و بی رمق در حال از دست رفتن است و اگر مسئولان فکری نکنند صنعت حمل و نقل که زیر ساخت توسعه کشور و صنعت گردشگری می باشد در تربت جام از بین خواهد رفت.

برای روشن شدن بیشتر زوایای موضوع جعفر عظیمی عضو انجمن صنفی شرکت های مسافربری پایانه تربت جام درگفتگو با خبرنگار جام روز اظهار داشت: با توجه به روز بودن اتوبوس ها، پایانه مسافربری این شهرستان به دلیل عدم استقبال مسافران رو به تعطیلی است.

عظیمی افزود: پایانه مسافربری این شهرستان در سال ۱۳۷۰ مورد بهره برداری قرار گرفت و تعداد هشت شرکت تعاونی با ۲۰۰دستگاه اتوبوس و مینی بوس تا سال ۱۳۸۵ اقدام به جابه جایی مسافران در مسیرهای کشوری و استانی می کردند که امروز به دلیل حضور مسافربرهای شخصی غیر مجاز تعداد مسافران کاهش یافته و درحال حاضر به ۲۰ دستگاه اتوبوس در شبکه خدماتی مانده است که این روند باعث تعطیلی و ورشکستگی تعاونی ها شده است.

وی ادامه داد: حمل و نقل عمومی زیر ساخت توسعه جامعه محسوب می شود که اگر مسئولان شهرستان به این قشر توجه نکنند تربت جام از مسیر توسعه خارج می شود ودولت به اهداف توسعه گردشگری خود نخواهد رسید.

عضو انجمن صنفی شرکت های مسافر بری با انتقاد از عدم توجه مسئولان به این قشر عنوان کرد: برای رسیدگی به وضعیت نابسامان مسافر برهاکه بیشتر آنها فاقد مجوز و بیمه حمل ونقل می باشند در چندین مرحله به فرمانداری، نیروی انتظامی و دیگر مسئولان امرشهرستان مراجعه کرده و با توجه به دستور دادستان اما همچنان این مشکل پابرجا می باشد.

عظیمی با اشاره به تردد اتوبوس ها در مسیر مشهد وبالعکس خاطر نشان کرد :اتوبوس ها در طول روز با هشت مسافرحرکت می کند این در حالی است که  رفتن یک مسیر به مشهد یک میلیون ریال هزینه دارد .

وی با اشاره به مشکلات ساختمانی پایانه مسافربری تربت جام گفت: شهرداری بابت اجاره بها سالانه بیش از ۲۴۰ میلیون ریال از هشت تعاونی دریافت می کند این در صورتی که خدمات کافی برای رفاه حال مسافرین ارائه نمی کند.

عضو انجمن صنفی شرکت های مسافربری با انتقاد از شهرداری تربت جام خاطر نشان کرد: ساختما ن پایانه بیش از ده سال است که رنگ آمیزی نشده و وسایل سرمایشی ،آب سردکن و تلویزیون ندارد ودر سرویس بهداشتی هم رعایت مسائل بهداشتی نشده است و یک کارگر ازسوی شهرداری گذاشته شده که ماهانه فقط ۳۰ هزار تومان از شهرداری دریافت می کند و برای امرار معاش زندگی از مردم کمک می گیرد.

عظیمی به اشاره به دیگر مشکلات پایانه گفت: پایانه مسافربری نگهبان ندارد و محوطه آن محلی برای حضور معتادان و خلافکاران در شب شده است و صاحبان وسایل نقلیه به دلیل احتمال سرقت وسایل اتوبوس ها مجبورند برخلاف قانون خودرو را در جلوی منزل پارک کنند.

وی با اشاره به قیمت مصوب حمل و نقل مسافران ابراز داشت: براساس مصوبه قانون هزینه مسافر ۸۰ هزار ریال می باشد که تعاونی ها برای آنکه مسافران مراجعه کنند مبلغ ۶۰ هزار ریال کرایه دریافت می کند و این در صورتی است که  روزانه کمتر از ۱۰۰ مسافر مراجعه می کنند و هزینه شرکت ها و اتوبوس داران تامین نمی شود.

عضو انجمن صنفی شرکت های مسافربری یاد آور شد: در طول شبانه روز برخی از اتوبوس های مسیر تایباد با توجه به کمربندی از داخل شهر عبور و اقدام به جابجایی مسافران تربت جامی می کنند که از لحاظ قانون خلاف می باشدو لازم است به صورت جدی تری برخورد شود.

وی با اشاره به مشکلات مسافران گفت: طولانی شدن زمان انتظار برای حرکت اتوبوس و دیر رسیدن مسافران باعث دلخوری آنان شده است که اگر با متخلفان برخورد شود با استقبال مسافران هر ۲۰ دقیقه یک دستگاه اتوبوس حرکت خواهد کرد.

در ادامه یکی از رانندگان آژانس درون شهری پایانه با ابراز گلایه از جابجایی مسافران توسط مسافربران شخصی گفت: با توجه به اینکه خط ویژه پایانه راه اندازی شده است و رانندگان خط پایانه مجبور به پرداخت مالیات و عوارض هستند بیشتر مسافران توسط  ماشین های شخصی جابجا می شوند که لازم است برخورد جدی با آنان صورت بگیرد.

عبدالرحمن جهانگیری تصریح کرد: با توجه به حضور ماشین های شخصی درآمد زندگی ما کاهش یافته است و نمی توانیم هزینه های خانواده را تامین کنیم وبه همین دلیل روزانه چندین بار با این رانندگان درگیر می شویم و از مسئولان تقاضا داریم با اجرای قانون به حمایت ازاین قشر ضعیف جامعه بپردازند.

سپس یکی از مغازه داران پایانه مسافربری بیان داشت: در ابتدای فعالیت پایانه دو باب مغازه از شهرداری خریداری کردم به امید اینکه خرج زندگی و اینده فرزندانم را تامین کنم و اکنون به لحاظ رکود بسیار در پایانه مغازه ها تعطیل شده است و ۳۵ سال از عمر خود را بیهوده تلف کردم.

علی محمد عبدی افزود: برای برگشت مغازه هابه شهرداری مراجعه کردم هیچ کس جوابگو نیست و اکنون چشم هایم کم بینا شده و نداری بعد از دارایی به سراغم آمده است.

در حین تهیه گزارش از عوامل پایانه زنی سراسیمه با چهره ای افروخته وارد دفتر انجمن صنفی تعاونی ها برای شکایت از نحوه خدمات رسانی شد که رئیس مجمع صنفی پاسخگوی وی نشد.

این مسافر شاکی عنوان داشت: از ساعت شش و سی دقیقه صبح امروز در مشهد سوار اتوبوس شده ام و مسیر دوساعته را اتوبوس در مدت پنج ساعت طی کرده است که اگر با خر آمده بودم زودتر می رسیدم.

وی ادامه داد: این شهر صاحب ندارد که بشود به این مشکل رسیدگی کند امروز از تمام کارهای خود بازماندم و پشت دستم را داغ می کنم که دیگر با اتوبوس و حمل ونقل عمومی تردد کنم.

مسئولان شهرستان اگر اقدام جدی نکنند و پایانه مسافربری تعطیل شود صدمه آن برای شهرستان بزرگ تربت جام غیر قابل جبران خواهد بود.

انتهای پیام/