به گزارش خبرنگار صبح توس؛ در حالی که مردم شهر تربت جام چشم انتظار سینما بودند و اخبار بازسازی سینما را می‌خواندند، ناگهان متوجه شدند خبری از سینما نیست و "سینمای قدیم" به تالار چند منظوره تغییر کاربری داده است و مشخص‌ نیست دیگر چه زمانی مردمان این دیار رنگ سینما را ببینند.

تالاری که از قبل ها نامش مشخص شده بود و حتی در جلسه روز یکشنبه مورخ ۱ مرداد مقرر شده بود نامش "فرهنگ شهر" باشد، یک شبه نامش تغییر یافت‌.

در نشست خبری همایش خرگردی خبرنگار جام روز با انتقاد از عملکرد دبیر همایش پرسید: چرا شورای شهر و شما که تلاش می کنید تا چهره ها و مفاخر شهرستان را معرفی کنید برای نام گذاری سینمای سابق تربت جام از نام مفاخر شهر استفاده نشده است.

قیامتی دبیر همایش گفت: این انتقاد را ما به شورای چهارم داشته و داریم، البته آنان دلایلی برای انتخاب خود دارند که امید است تالار فرهنگ شهر بتواند بار فرهنگ شهر را به دوش بکشد.

در ادامه جلسه پلویی عضو شورای اسلامی افزود: برای انتخاب مفاخر نتوانستیم به جمع بندی برسیم و نخواستیم در پایان دوره شورا به مسائل مذهبی دامن بزنیم و اسم این مکان تالار فرهنگ شهر خواهد بود.

سپس نعمت الله فیاض رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان از اعضای شورا پرسید: آیا امکان تغییر نام به یکی از مفاخر این شهرستان با فرهنگ هزار ساله نیست.

در پاسخ جانثار احمدی رئیس شورای شهر بیان داشت: امکان تغییر نام نیست و تابلوی آن با نام تالار فرهنگ شهر ساخته و فردا نصب خواهد شد.

چند روز بعد نام تالار فرهنگ شهر به تالار جامی تغییر نام می دهد و  اسم هیچ یک از مفاخر در تابلوی آن دیده نمی شود.

این مسئله باعث نارضایتی مردم و هنرمندان شده است که چرا با وجود مفاخر بسیار نام خانوادگی قومی در تربت جام روی سالن نقش بسته و دیگر اثری از فرهنگ مردم  منطقه نیست.

مفاخر معاصر جام کمتر از اسطوره های گذشته این شهر نيستند استاد موسیقی مقامی کشور پور عطایی که چند سالی از میان هنرمندان رفته است می توانست نامش روی سالن فرهنگ شهر باشد تا جوانان هنرمند متوجه شوند که مسئولان فرهنگی شهر قدر هنرمندان را می دانند

نامی که مشخص نیست به دلخواه چه کسی انتخاب شده است؟ شورای کنونی نام تالار را یک شبه به "جامی" تغییر داده است.

اقداماتِ یواشکی و تک رویانه شورای چهارم آن هم در آخرین روزهایش چه عواقبی خواهد داشت؟شورای شهری که امید مردم را نابود کرد!

انتهای پیام/