شیرمحمد شاکربرآبادی  در گفتگو با خبرنگار صبح توس با ارائه گزارشی از خدمات کمیته امداد بیان داشت: زلزله ابتدای سال جاری به منازل مددجویان کمیته امداد خسارت وارد کرد که سه هزار ۷۴۰ پرونده تشکیل شد که ۸ نفر به مدت ۲۳ روز از طرف بیمه مورد برسی قرار دادند و برای هزار و ۴۵۰ پرونده تائید شده ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خسارت توسط بیمه به مددجویان پرداخت می شود.

شاکربرآبادی ادامه داد: تمام منازل مددجویان کمیته امداد بیمه حوادث شده اند که در سال گذشته بر اثر بارندگی و تخریب بعضی از منازل مبلغ یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به خسارت دیدگان پرداخت شد.

وی با اشاره به عملکرد توانمدی کمیته امداد خاطر نشان کرد: کمیته امداد تربت جام توانسته است ۱۰۰درصد اعتبارات و تسهیلات آشتغالزایی راجذب کند و با نظارت دقیق بر انجام کارگاه های تولید نظارت کند.

مدیر کمیته امداد تربت جام یادآور شد: هفت هزار و ۳۲۰ نفر بی سرپرست، چهاز هزار یتیم، ۵۷۰ بیمار صعب العلاج و ۳۲۰ بیمار زمین گیر تحت حمایت کمیته امداد هستند که با کمک خیرین توانسته ایم تمام ایتام دارای حامی شوند و فقط ۳۷ نفر در قالب طرح محسنین بدون حامی می باشند.

شاکربرآبادی عنوان کرد: تمام مجریان طرح های کمیته امداد دارای بیمه تامین اجتماعی می باشند که سالیانه برای هر نفر ۱۲ میلیون ریال حق بیمه پرداخت می شود.

وي تصريح کرد: کميته امداد در همه زمينه ها به خصوص اشتغال زايي، کاريابي و خودکفايي توانسته خدمات با کيفيت و مناسبي به جامعه هدف ارائه کند.

مدير کميته امداد تربت جام خاطر نشان کرد: از ابتداي سال جاري تا پايان خرداد ماه مددجويان کميته امداد اين شهرستان بيش از 85 تخته فرش دست بافت به ارزش 850 ميليون ريال توليد کردند.

شاکربرآبادي افزود: کارگاه هاي آموزش قالي بافي کميته امداد راه اندازي مي کند علاوه بر آموزش و ايجاد اشتغال براي خانواده ها موضوع غني سازي اوقات فراغت آنان را فراهم مي کند.

وی خاطرنشان کرد: مددجوياني که وارد حرفه و هنر قالي بافي شده اند پس از توليد فرش کميته امداد براي بازاريابي زمينه و بستر مناسب را فراهم مي کند.

مدير کميته امداد تربت جام عنوان کرد :سرمايه اصلي امداد اعتماد مردم است و عملکرد امدادگران بايد به گونه اي باشد که اين سرمايه هر روز افزايش يابد و شعار و اساسنامه امداد رسيدگي به امور مددجويان است .

شاکربرآّبادی تاکيد کرد: براي تقويت مباني راه امام ره ،انقلاب اسلامي و تاکيدات مقام معظم رهبري بايد مباحث فرهنگي که زير بناي ساير امور است تقويت شود و قبل از خود کفايي مددجويان بايدنسبت به توانمندي فکري آنان اقدام گردد .

وی خاطر نشان کرد: کميته امدا د امام خميني يک درمانگاه موقتي است و مددجويان پس از خودکفايي از چرخه حمايتي خارج مي شوند و اين امر براي خدمتگزاران اين نهاحمايتي يک افتخار محسوب مي شود .