به گزارش صبح توس؛ فرمانده نیروی انتظامی بجستان بعد ظهر امروز و در سخنرانی بعد از مراسم نماز جمعه بجستان که در محل مصلای این شهر برگزار شد ضمن تشریح شرایط جغرافیایی شهرستان بجستان  و ازدیاد راههای مواصلاتی این شهر به دیگر شهرستان ها و استانها اظهار کرد: امروز با سهولت در دسترسی به شهرستان بجستان از دیگر شهرستان ها و استان ها رفت و آمد ها زیاد و سرعت بخشیده شده است که این خود زمینه ای برای سرقت های آنی و فرار را برای سارقان فراهم کرده  است و ما دیدیم که در یک شب 6 سرقت در بجستان رخ داد و سارقان در کمترین زمان ممکن از شهرستان متواری شدند.

 

سرهنگ قدیر مصرخانی مردم را بازوان توانمند نیروی انتظامی دانست و اذعان کرد: با توجه به اینکه سارق توسط مردم دیده شد و بعضا به آنها هم  مشکوک شدند  و یا دوربین در مغازه داشته اند ولی حاضر نشده اند به 110 اطلاع دهند  تا نیروهای ما در محل حاضر شوند؛ همه اینها در حالی است که نیروی انتظامی نقش مدیریت را دارد و نقش افرینان  اصلی امنیت خود مردم هستند.

 

وی افزود: اگر یک نگاهی بر مزار شهدای بندازیم خواهیم دید که تنها 2 و یا سه نفر از شهدای این شهر کادر نظام بوده اند و مابقی همه  مردم و بسیجی ها هستند و این نشان گر حضور مردم است وقتی خود مردم میدان دار شدند امنیت حاصل خواهد شد در غیر این صورت برای نیروی انتظامی کار سختی است چون از لحاظ نیروی انسانی در مضیقه است.

 

فرمانده نیروی انتظامی بجستان تصریح کرد: مردم میتوانند با اطلاع رسانی به موقع جلو خیلی از سرقت ها و تخلفات را بگیرند مردم هر  حرکت مشکوکی را سریعا بعد از تماس با شماره 110 و یا 197 فرماندهی خبر رسانی کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه بجستان از کمترین آمار جرائم در سطح استان بر خوردار است گفت: این همکاری و هوشیاری مردم نیز می تواند این حداقل جرائم را همه تقلیل داده و از بین ببرد .

 

سرهنگ مصر خانی ضمن اشاره به نحوه برگزاری مراسم جشن ها در بجستان  اذعان کرد: ما مخالف شادمانی و سرور مردم نیستیم ولی کار اصلی ما که آرامش و امنیت مردم می باشد، را جدی گرفته و برای آن تلاش خواهیم کرد، کسانی که نیمه شب با ماشین همه خیابانها را چندین مرتبه دور زده و سر صدا راه می اندازند شماره ماشینشان را برداشت کرده و با همکاری دادستانی صبح روز بعد ماشین رابه پارکینگ منتقل و طرف را احضار و محاکمه خواهیم کرد.

 

فرمانده انتظامی بجستان در ادامه با توجه به اینکه این نیرو تلاش دارد امنیت و آرامش و تامین جانی شهروندان را نیز برقرار کند اظهار کرد: پلیس راهور برای کسانی که قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند با جدیت برخورد خواهد کرد و مردم باید نیز همکاری کنند و این سختگیری‌ها به نفع مردم می باشد و لذا در سالهای اخیر آمار کشتار جاده ای و تصادفات به موجب این سخت گیری ها و برگه های جریمه ای که آن هم توسط نمایندگان شما در مجلس شو.رای اسلامس مصوب شده است از 25 هزار به 14 هزار تقلیل پیدا کرده است.

 

سرهنگ مصر خانی خاطر نشان کرد: در نیروی ما یک نفر خدمت می کنیم سه نفر بر کار ما نظارت دارند و مدعی نیستیم که همه ما بدون عیب بوده و اشکالی در کارمان نیست لذا از مردم می خواهیم در صورتی که موردی از نیروها انتظامی مشاهده کنند بدون اینکه با طرف درگیر شوند به فرماندهی اطلاع داده تا خودمان پی گیر مسئله بوده و آن رابررسی کنیم.

 

انتهای پیام/