به گزارش صبح توس؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در دیدار با منتخبان مردم مشهد در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با اشاره به انتخابات 29 اردیبهشت ماه گفت: وقتی مردم به برنامه ای رای داده و آن را انتخاب می کنند باید همه کمک و تلاش کرده تا نظر و خواست مردم محقق شود.

 

وی گفت: در این انتخابات هم ظرفیت لازم برای مشارکت حداکثری ایجاد شد و هم حوزه های اجرایی و نظارت، بر بحث بی طرفی و حق الناس و سلامت انتخابات به شدت پایبند بودند و با رای مردم، منتخبان به شورای شهر و روستا راه یافتند.

 

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه اکنون زمان رقابت انتخاباتی تمام شده است، تاکید کرد: هیچ امری مقدس تر، زیباتر و خوشایندتر از رقابت برای خدمت به کشور و مردم نیست اگر مسابقه و رقابت برای خدمت بهتر به مردم باشد شیرین و ارزشمند است؛ اما گاهی عده ای، رقابت های سیاسی را به نحوی تدبیر و دنبال می کنند که نه برای خدمت به مردم بلکه برای سلیقه، جناح و منافع گروهی و غیره است.

 

رشیدیان ادامه داد: این تفکرغلطی است که تمام اقدامات و فعالیت های دولت های گذشته، تخریب و چنان وانمود شود که دیگران هیچ اقدام  مثبت و موثری نداشتند؛ چراکه  به نوعی تخریب تفکر دینی و اسلامی ما است و همه ما یک جریان بهم پیوسته و میراث دار گذشتگان هستیم.

 

وی تصریح کرد: باید قدردان زحمات و اصلاح کننده اشتباهات قبلی ها باشیم؛ هیچ دیکته ای بدون غلط نیست؛ اما عدم پرداختن به اقدامات مثبت و تاکید بر نقاط ضعف ما را به خطا می برد و تضعیف می کند.

 

استاندار خراسان رضوی افزود: امروز باید شورای پنجم در سطح کشور با رویکردی مطلوب و مبتنی بر خواست  و آرا مردم، تغییر و تحولاتی به ویژه در شهرهای بزرگ ایجاد کنند.

 

رشیدیان گفت: از این رو باید منتخبان و نیز بخش های مختلف شهری و استانی، دولتی و خصوصی درتعامل و همکاری نزدیک با هم به توسعه شهر کمک کنند و با توجه به اینکه رویکرد شورا در همسویی با دولت است از این فرصت برای خدمت بیشتر و بهتر به مردم استفاده شود.

 

وی گفت:  در واقع شهردار آینده باید در برنامه جامعی که ارائه می کند برای بخش های مختلف بویژه بافت فرسوده و اطراف حرم مطهر و ظرفیت های اقتصادی مشهد و راهها ایجاد درآمد پایدار برای شهر هم راهکار ارائه کند.

 

استاندار خراسان رضوی افزود: در شرایطی که تخصیص بودجه های استان به دلیل تنگناهای اعتباری در دولت پایین بود؛ تلاش شد درراستای خدمت به مردم تخصیص اعتبار دربخش هایی که مربوط به حوزه های خدماتی شهر و شهرداری بود کامل تر و بیشتر انجام شود.

 

رشیدیان ادامه داد: ما همواره در بحث عمران شهری در کنار شهرداری قرار گرفته ایم تا بتواند خدمات عام المنفعه را به مردم ارائه دهد و این هماهنگی شورای جدید با شهرداری می تواند فرصت بهتری را برای مردم ایجاد کند.

 

وی تصریح کرد: باید شهر را از ابعاد و زوایای مختلف دید تا بر اساس اندیشه ای راهبردی و همه جانبه به راهکارهای مناسبی برای توسعه شهر برسیم.

 

استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: امروز بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی در شهر، فقط  وظیفه یک دستگاه خاص نیست و باید مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همسو با هم با سرعت مناسب رشد یابد.

 

رشیدیان با بیان اینکه باید دراین میان به مشکلات اساسی شهر توجه جدی تری شود، گفت:  یکی از اساسی ترین مسائل شهر فاصله بین پیرامون (حاشیه) و مرکز شهر است که این وضعیت در خور شهر بهشت و مردم فرهنگی این خطه نیست و باید در این حوزه اقدامات اساسی شود.

 

وی افزود: این فاصله منجر به مسائل امنیتی، اجتماعی و اقتصادی و غیره می شود و شرایط موجود فرصت مناسبی است که با یک کار هماهنگ با دستگاه های دولتی به این امر ورود کرد.

 

وی ادامه داد: بسته ساماندهی حاشیه مشهد به دولت ارائه شده و امسال در بودجه 265 میلیارد تومان برای پروژه های زیربنایی و توسعه ای حاشیه شهر دیده شده است.

 

استاندار خراسان رضوی گفت: در این میان ارتقا و بهبود وضعیت حاشیه شهر را معطل این بودجه ها نکرده ایم و با استفاده از ظرفیت های موجود و توان و منابع دستگاه ها وبخش های مختلف اعم از بهداشت و درمان، آب ، برق و گاز و برخی نهادهای دیگر اقدامات خوبی انجام شده است .

 

رشیدیان با بیان اینکه امید است شرایط درآمدی دولت با توجه به ظرفیت های این چند سال بهتر شود، ادامه داد: در عین حال باید واقع نگر بوده و معطل رسیدن اعتبارات نباشیم و از ظرفیت های موجود استان و شهر استفاه کرده و مردم همسویی و همراهی شورا و دولت را به خوبی احساس کنند.

 

وی تصریح کرد: در این میان باید تعامل و همکاری با آستان قدس رضوی وسایر ارگان هایی که در این حوزه ظرفیت فعالیت دارند نیز افزایش یابد.

 

انتهای پیام/