به گزارش صبح توس؛علی‌اکبر صالحی ظهر امروز در بازدید از مدرسه انرژی اتمی مشهد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امید می‌رود با توجه به همتی که در امر ساخت مدرسه انرژی اتمی مشهد وجود دارد این مهم طبق برنامه‌ زمان‌بندی پیش رفته و مدرسه در مهرماه آماده بهره‌برداری باشد.

 

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: مدرسه انرژی اتمی مشهدمقدس در طراحی و ساخت هیچ کمبودی نداشته و از این جهت می‌توان گفت که یکی از بهترین ساختمان‌های شهر مشهد در وضعیت کنونی است.

 

صالحی با اشاره به وظیفه مجموعه مدارس انرژی اتمی برای نخبه‌پروری، تأکید کرد: نیت ساخت این مدرسه تجارت نبوده، بلکه برای این ساخته شده تا به عنوان یک نماد آموزشی و تربیتی بتواند مأموریت خود را به انجام رسانده و در واقع این مدرسه هدیه‌ای از سازمان انرژی اتمی و مسئولان به مردم شهر مشهد است.

 

وی ضمن تشکر از مجموعه‌های همراه مانند آستان قدس رضوی، شهرداری مشهد و سازمان همیاری خراسان‌رضوی، خاطرنشان کرد: این مجموعه باید بتواند به صورت خودجوش فعالیت‌های خود را آغاز کرده و به صورت خودگردان اداره شود.

 

رئیس سازمان انرژی اتمی پذیرش در این مدرسه را بر مبنای آزمون ورودی اعلام کرد و گفت: جوانان با استعداد؛ اما کم بنیه از نظر مالی در کشور زیاد هستند به همین منظور هیئت امنای این مدرسه باید برای جذب این افراد و حمایت از آنان به واسطه خیرین اقدام داشته باشند. /منبع: تسنیم

انتهای پیام/