به گزارش صبح توس؛ مرضیه کسرائی به مناسبت هفته بهزیستی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیش از پنج هزار زن سرپرست خانوار در سبزوار و در سامانه بهزیستی به ثبت رسیده اند، اظهارداشت: بیش از یک هزار و 300 نفر از این بانوان شرایط دریافت مستمری از بهزیستی را داشته و در حال حاضر مستمری بگیرو تحت حمایت این نهاد هستند.

 

وی با اشاره به اینکه برنامه های کلان این اداره بر توانمند سازی و خودکفایی افراد مددجو و تحت پوشش است، تاکید کرد: در سال گذشته با ارائه بیش از دو میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان ارائه شد که از این تعداد 110 زن سرپرست خانواربوده که موفق به اجرای طرح های خوداشتغالی شده اند.

 

کسرائی ادامه داد: این تسهیلات با مبلغ پنج تا 15 میلیون تومان بوده و مبلغ سه میلیون تومان به صورت بلاعوض به این افراد کمک خواهد شد.

 

رئیس اداره بهزیستی سبزوار در ادامه بابیان اینکه بیش از 180 نوع فعالیت حمایتی در بهزیستی به صورت مختلف انجام میشود، تاکید کرد: بیش از 150 مرکز خیریه ومددکاری تحت نظارت این سازمان به مددجویان سبزواری ارائه خدمت می کنند.

 

وی با اشاره به توسعه خدمات بهزیستی در منزل تاکید کرد: در حال حاضر مدد کاران این سازمان آماده هستند تا به صورت 24 ساعته به توان جویان در سراسر شهرستان، خدمات مددکاری ارائه دهند.

 

وی همچنین به تلاش بهزیستی سبزوار در راستای امضا تفاهم نامه با دستگاههای مختلف شهرستان برای مناسب سازی معابر شهری اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه این تلاش ها سبب شده تا سبزوار در میزان جذب اعتبار، بالاتر از مشهد قرار گیرد.

 

وی گفت: در حال حاضر بیش از 12 هزار خانوار سبزواری از خدمات این سازمان بهره مند شده اند.

انتهای پیام/