به گزارش خبرنگار صبح توس؛ محمد علی آبادی، فرماندار شهرستان جغتای ظهر امروز در جلسه شورای تامین شهرستان جغتای که ویژه حوادث شب گذشته در روستای شهرستانک رخ داده بود، از کشته شدن یک نفر و مصدومیت ۱۲ تن در این حوادث خبر داد.

 

فرماندار شهرستان جغتای تشریح کرد: در پی عملیات حفر چاه آب شرب در اراضی روستای شهرستانک جغتای توسط امور آب و فاضلاب روستایی در راستای حل مشکل آب شرب تعدادی از اهالی شهرستانک در اعتراض به عملیات حفر چاه به مامورین انتظامی و وسایل نقلیه آنان معترض شدند که در پی آن خساراتی به تجهیزات حفاری و ادوات مستقر در محل وارد شد.

 

علی آبادی افزود: در همین ارتباط تعداد پنج نفر از پرسنل انتظامی و هفت نفر از معترضین مجروح شدند و متاسفانه یکی از معترضین بنام آقای محمود کیوانلو فرزند ابراهیم ۲۵ ساله در اثر جراحات وارده جان خود را از دست داد.

 

فرماندار  شهرستان جغتای در ادامه گفت:  گزارشات واصله حکایت از تدبیر اوضاع توسط مسئولین امنیتی و انتظامی با همکاری ریش سفیدان محلی دارد و بحمدالله جو شهرستان هم اکنون کاملا آرام است و مشکل خاصی وجود ندارد و تدابیر لازم برای مدیریت اوضاع اتخاذ شده است.

 

شایان ذکر است کمیته ای مرکب از نمایندگان شورای تامین استان خراسان رضوی و اعضای شورای تامین شهرستان جغتای در محل فرمانداری تشکیل شده است تا ضمن بررسی ابعاد واقعه به صورت تخصصی به موضوع رسیدگی شود.

 

گفتنی است: این چاه که در شمال غرب این روستا و در نزدیکی ریل راه آهن تهران-مشهد در حال حفر  می باشد، قرار است به سه روستای گوری، خسروشیر و فشانجرد آبرسانی کند.

انتهای پیام/