به گزارش صبح توس؛ سرهنگ پاسدار علی‌اصغر رجبی مسئول بسیج دانش آموزی خراسان رضوی روز گذشته در افتتاحیه طرح بزرگ ولایت یادبود شهدای مدافع حرم با اشاره به ارتباط نزدیک بسیج دانش آموزی و فرهنگیان گفت: دانش آموزان در طرح ولایت امسال در یک دوره پنج روزه در زمینه تشکیلاتی، معرفتی و بصیرتی آمادگی کامل را کسب می‌کنند تا مقدمه ای برای پذیرش مسئولیت فرمانده واحد بسیج دانش‌آموزی باشد.

وی افزود: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند از معجزات امام خمینی(ره) این است که انقلاب را به دست جوانان سپردند، خراسان رضوی با بیش از 400 هزار دانش آموز بسیجی در قالب حوزه های مقاومت بسیج دانش‌آموزی فعالیت دارند.

مسئول بسیج دانش آموزی خراسان رضوی به اجرای 60 هزار نفر روز اردوی جهادی در سال جاری اشاره داشت و تصریح کرد: رویکرد سازمان بسیج دانش آموزی هم این است که در گذشته به عهده معلمان و مدیر پرورشی بود امروز مسئولیتی که برعهده دانش آموزان سپرده می شود  و امروز این مسئولیت ها به وسیله خود دانش آموزان و افسران جنگ نرم مبارزه با استکبار اداره می شود.

وی افزود: این دانش آموزان بسیجی پیروان 36 هزار دانش آموز شهیدی هستند که در دوران دفاع مقدس احساس وظیفه کردند و و برای مقابله با تهدید سخت دشمن به مبارزه برخاستند و در این راه به درجه رفیع شهادت نایل شدند.

رجبی گفت: به منظور اوقات فراغت در تابستان بحث یاوران ولایت برای هزاران نفر دانش آموز برگزار می شود چرا که در دوران عصر جدید، عرصه و سنگر جهاد تغییر یافته و عرصه نظامی مطرح نیست و بیشتر عرصه فرهنگی مورد توجه است لذا در این دوره نیز دانش آموزان مشارکت فعال خواهند داشت.

وی با بیان اینکه این دوره یاوران ولایت با شعار «دانش آموز انقلابی، مدرسه انقلابی» و به بزرگداشت شهدای مدافع حرم افتتاح شده خاطرنشان کرد: دانش آموزان بسیجی توانایی دارند بر اساس شعار ما می توانیم، مدرسه را با هم افزایی و همکاری به طرف ایجاد مدرسه ای انقلابی پیش ببرند

انتهای پیام/