محسن روحی صفت در گفتگوبا صبح توس اظهار کرد: دولت پاکستان بر روی ایالت بلوچستان خود تنها 12 درصد اعمال حاکمیت دارد این در حالی است که این استان 56 درصد از خاک کشور پاکستان را تشکیل می دهد.

وی تصریح کرد: پاکستان تسلط امنیتی بر روی خاک خود ندارد به طوری که گروهای تروریسیتی به صورت آزادانه در این کشور فعالیت و تردد می کنند و تنها برخی گروه‌های تروریستی در این کشور با دولت پاسکتان درگیر هستند.

مسئول سابق کنسولگری ایران در پاکستان با  تاکید بر اینکه دولت پاکستان توانایی مالی و نظامی برای تامین امنیت مرزهایش را ندارد افزود: حمله تروریستی شب گذشته در مرز شرقی ایران توسط گروه‌های تروریستی برنامه ریزی و اجرا شده است.

روحی صفت با اشاره به اینکه در حال حاضرامنیت کامل در مرزهای شرقی کشورمان برقرار است، گفت: امنیت در مرزهای شرقی کشو نسبت به زمان حضور ریگی غیر قابل مقایسه است.

وی در ادامه ابراز داشت: تحرکاتی همواره در مرزهای کشور به خصوص در مرز پاکستان توسط اشرار و تروریست ها با حمایت کشورهای غربی و به خصوص عربستان انجام می‌شود.

مسئول سابق کنسولگری ایران در پاکستان با اشاره به حملات مکرر به شیعیان پاکستان توسط تروریست‌ها افزود: تروریست‌ها با انجام عملیات انتحاری و بمب‌گذاری در مساجد و اماکن عمومی باعث شهادت بسیاری از شیعیان شده اند.

 روحی صفت در رابطه با ایجاد  امنیت توسط بومیان در شرق کشور گفت: منطقه شرق کشور به خصوص مرز پاکستان تحت کنترل کامل سپاه پاسداران است، امنیت باید در مرزها متکی بر همکاری‌های مردم بومی همان منطقه باشد تا از تحرکات تروریستی کاسته شود.

انتهای پیام/