به گزارش صبح توس؛ جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور با حضور مسئولین ظهر روز شنبه24تیرماه در محل سالن شهید عابد فرمانداری برگزار شد.

سعید شیبانی فرماندار نیشابور در این جلسه اظهار کرد: اعتبارات عمران شهرستان توزیع‌شده است، اعتبارات استانی ما32میلیارد تومان است گه38درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است که جمعاً مبلغ51میلیارد تومان اعتبار برای شهرستان در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: اعتبارات اقتصاد مقاومتی افزایش پیداکرده است، اعتبار طرح افلاک‌نما در حال پایان است و در سال جاری شاهد افتتاح بخش اعظمی از این پروژه خواهمی بود.

شیبانی گفت: مسئله ارتقا شهرستان یک مطالبه جدی است که در حال پی گیری است، دو موضوع در ارتقا با جدیت در حال پی گیری است، موضوع اول یکپارچگی و بزرگی و موقعیت فرهنگی و جغرافیای حفظ و درجه شهرستان ارتقاء پیدا کند که اگر این درجه افزوده شود اعتبارات ما بسیار مناسب خواهد شد.

وی در خصوص موضوع دوم ادامه داد: اگر موضوع اول به نتیجه نرسد در بحث تقسیم قول دادند که عملیاتی شود و بخشی از طرح‌های تقسیماتی مار ا بپذیرند زیرا با شرایط فعلی امکان پاسخگویی به نیازها و مطالبات توسعه شهرستان وجود ندارد،50میلیارد اعتبار برای شهرستان با این وسعت بسیار اندک است.

فرماندار نیشابور گفت: در خصوص بزرگراه حرم تا حرم به اصل این موضوع نقد و نظرات فراوانی وجود دارد ولی در صورت اجرا این قول را به ما داده‌اند که توجه ویژه‌ای به شهر نیشابور خواهند داشت.

انتهای پیام