به گزارش صبح توس؛ اگر می خواهیم مثل حمزه شویم  چه کنیم؟ امروز اگر ما می خواهیم از امام زمانمان رفع غربت کنیم و در قدرت رسیدن حضرت نقشی ایفاء کنیم، باید حمزه ها را تکثیر کنیم. این روحیه حمزه سید الشهداء را در خودمان تقویت و در روح جامعه بدمیم. جامعه ای که حمزه سیدالشهدای، پشت به دشمن نمی کند  اگر این روحیه  مقاومت و سازش نکردن که رمز موفقیت در برابر دشمن است؛ توضیح داده شود؛ دیگر کسی جرائت نمی کند دم از سازش با دشمن بزند. جامعه ای که حمزه ای دارد که هرگز پشت به دشمن نکرد؛ سازش و کرنش دربرابر دشمن را عیب و عار می داند. 

 

عنصر دوم در شخصیت حضرت حمزه این است حمزه عوض نشد. «وَ ما بَدَّلُوا تَبْديلاً» اینقدر انقلابیون بودند که با امام شروع کردند ولی بعدا عوض شدند و آنقدر عوض شدند دیگر شما باورتان نمی شود ایشون همانی بود که دهه 60 علیه دشمن حرف می زد. الان دم از سازش می زند بعد به حضرات گفته می شود چه طور این دو تا حرف شما با هم جمع می شود می گویند زمانه عوض شده؛ ما که عوض نشدیم. یعنی چه زمانه عوض شده؛ به قول مقام معظم رهبری آیا آمریکا عوض شده؟ آیا دشمنی آمریکا کم شده؟ یا شما عوض شدید؟

 

امیرالمؤمنین‌ علیه السلام می فرمایند؛ منافقان عوض می شوند «أُوصِيكُمْ عِبَادَ اللَّهِ بِتَقْوَى اللَّهِ وَ أُحَذِّرُكُمْ أَهْلَ النِّفَاقِ» اى بندگان خدا! شما را به ترس از خدا سفارش مى‏كنم، و شما را از منافقان مى‏ترسانم؛ چرا یا امیرالمومنین؟ فَإِنَّهُمُ ... يَتَلَوَّنُونَ أَلْوَاناً؛ زيرا آنها ، به رنگ‏هاى گوناگون ظاهر مى‏شوند‏»(نهج البلاغه؛ خطبه194)

 

  امروز یک حرفی می زند؛ موج ایجاد می کند؛ فردا حرفش را عوض می کند. ولی حمزه عوض نشد. «وَ كَأَيِّنْ مِنْ نَبِيٍّ قاتَلَ مَعَهُ رِبِّيُّونَ كَثيرٌ فَما وَهَنُوا لِما أَصابَهُمْ في‏ سَبيلِ اللَّهِ وَ ما ضَعُفُوا وَ مَا اسْتَكانُوا وَ اللَّهُ يُحِبُّ الصَّابِرينَ؛ بسيار پيامبرانى كه مردان الهى فراوانى به همراه آنان جنگ كردند! آنها هيچ گاه در برابر آنچه در راه خدا به آنان مى‏رسيد، سست و ناتوان نشدند (و تن به تسليم ندادند) و خداوند استقامت‏ كنندگان را دوست میدارد »( آل‏ عمران : 146) 

 

خدایا به حق حمزه سیدالشهداء ؛ ما را در مسیر حق عوض نکن. برای خدا کاری نداره ما را عوض کند! می فرماید«وَ إِنْ تَتَوَلَّوْا يَسْتَبْدِلْ قَوْماً غَيْرَكُمْ ثُمَّ لا يَكُونُوا أَمْثالَكُمْ؛ و هر گاه سرپيچى كنيد، خداوند گروه ديگرى را جاى شما مى‏آورد پس آنها مانند شما نخواهند بود»(محمد،38) اگر ما در مسیر مقاومت در برابر دشمن کوتاه بیایم و پشت به دشمن کنیم خدا قومی را خواهد آورد که آنها اهل مقاومت هست و ما دیدیم که خدا در آستینش آدم های خودش را دارد در جبهه مقاومت در سوریه و لبنان و یمن ...

 

علی نقی زاده

انتهای پیام/