به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام حسن صادقی نسب در خطبه‌های امروز نماز جمعه گناباد گفت: رعایت حجاب و عفاف از واجبات مهم است که خدواند در قرآن بر آن تاکید کرده است، بعضی‌ها تحت تاثیر فرهنگ غرب، حجاب را رعایت نمی‌کنند که هم خود گناه می‌کنند و هم دیگران را به گناه می‌اندازند که از آثار آن میتوان به ازبین رفتن آرامش و آسایش، سست شدن بنیاد خانواده و افزایش ناامنی و خیانت اشاره کرد.

 

خطیب جمعه گناباد ۲۱ تیر سالگرد کشتار مردم در مسجد گوهرشاد را یادآور شد و در این باره اظهار کرد: در این روز مردم به رهبری علامه مجاهد بهلول گنابادی علیه کشف حجاب رضاخانی قیام کردند و اجازه محو اسلام را ندادند، بلکه این رضاخان و رژیم پهلوی بود که نابود و درس عبرتی برای همه مخالفان اسلام فراهم شد.

 

وی افزود: سه سال است که از شعله‌ور شدن آتش فتنه داعش که دست‌پروره آمریکا و عربستان است، در عراق می‌گذرد، در این سه سال ویرانگری فراوانی صورت گرفت و اگر نبود فداکاری‌های شهدای حرم، کمک‌های مشاوره‌ای و لجستیکی ایران، تدبیر‌های سرادر سلیمانی و فتوای راهگشای آیت الله سیستانی، امروز داعش علاوه بر تخریب حرم‌های امامان به کشتار دسته‌جمعی شیعیان، مسلمان و غیر مسلمان می‌پرداخت و جنگ شیعه و سنی را نهادینه می‌کرد.

 

امام جمعه گناباد در خصوص روز ۲۳تیرماه، که روز همبستگی ملی برای دفاع از رهبری و پایان دادن به آشوب‌های سال ۷۸ بود، تصریح کرد : عده‌ای در تیرماه ۷۸ به بهانه حوادث خوابگاه دانشجویی دست به آشوب‌زده و علیه نظام و رهبری شعار می‌دادند که با حضور مردم آشوب‌گران فرار کرده و به دامن آمریکا و کشورهای غربی پناه بردند. عجیب اینکه در سال ۸۸ این فتنه تکرار شد و این بار نیز با حضور مردم در ۹ دی‌ماه همان سال خنثی شد، بنابراین دشمنان مردم ایران باید بدانند که ملت ایران با جان و دل حامی نظام و رهبری هستند و هر فتنه‌ای را در نطفه خفه می‌کنند.

 

وی در پایان گفت: فتح موصل شکست بزرگی برای نقشه‌های آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان و متقابلا پیروزی بزرگی برای مقاومت اسلامی بود.

انتهای پیام/