به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام  سیدکاظم طباطبایی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) گفت: ما به عنوان شیعه و کسانی که مفتخر به داشتن مذهب جعفری هستیم باید بدانیم که امروزه عظمت علمی، فقهی، روایی و عمیق بودن علوم نقلی و عقلی در تشیع که هیچ کس هم آن را انکار نمی‌کند و حتی اهل سنت به آن اذعان دارند، به برکت روایات و تلاش‌های علمی امام باقر علیه السلام و امام صادق علیه السلام است.

 

وی افزود: شاگردان این ائمه بزگوار در زمان خود علامه‌هایی بودند که در علوم مختلف تخصص داشتند و حتی بزرگان و پیشوایان اهل سنت هم به عظمت امام صادق(ع) اعتراف کرده‌اند.

 

امام جمعه کاشمر در بخش دیگر از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به 26 تیرماه سالروز تأسیس شورای نگهبان اظهار کرد: نهاد مقدس شورای نگهبان، جایگاه رفیع و منیعی در نظام جمهوری اسلامی دارد و نقش این شورا در حفاظت و پاسداری از احکام دین بر کسی پوشیده نیست؛ چراکه شورای نگهبان در واقع مرزبانان اندیشه و عقیده هستند.

 

وی ادامه داد: این نهاد به دستور امام راحل(ره) تأسیس شد و تأیید خود را از خود امام گرفته است به گونه‌ای که بنیانگذار انقلاب اسلامی بارها می‌فرمودند هیچ کس حق ندارد شورای نگهبان را تضعیف کند.

 

حجت الاسلام طباطبایی تصریح کرد: علی‌رغم فشارها، بدگویی‌ها، تهمت‌ها و تخریب‌ها و با اینکه شورای نگهبان مسئولیت‌های خطیر و دشواری بر عهده دارد؛ اما کارنامه این شورا درخشان است.

 

امام جمعه کاشمر اظهار کرد: شورای نگهبان در دو جبهه نظارت بر قوانین مجلس و تطبیق آن‌ها با شرع مقدس و نیز نظارت بر انتخابات به نحو احسن و با قاطعیت و دقت و ظرافت و استقلال کامل و بدون اینکه تحت تأثیر تهدیدها و تطمیع‌ها قرار گیرد، کار خودش را انجام می‌دهد.

 

وی همچنین با اشاره به 25 تیرماه روز بهزیستی و تأمین اجتماعی گفت: لازم است آگاهی مردم نسبت به این سازمان‌ها و خدماتی که ارائه می‌دهند، افزایش یابد.

 

خطیب جمعه کاشمر در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون افراد زیادی که بسیاری از آن‌ها از اقشار ضعیف جامعه هم هستند توسط تأمین اجتماعی بیمه شده‌اند و باید گفت که کارنامه سازمان‌های بهزیستی و تأمین اجتماعی با توجه به گزارش‌هایی که ارائه می‌کنند کارنامه قابل قبول و حاکی از موفقیت و گستردگی خدمت‌رسانی آن‌هاست، بنابراین امیدواریم شاهد شکوفایی و گسترش بیشتر خدمت‌رسانی آن‌ها باشیم.

انتهای پیام/