به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در جوار حرم مطهر رضوی برگزار شد، با یادآوری این نکته که امروز مصادف با سالروز همبستگی مردم با ولایت و رهبری در سال 78، است، گفت: در 18 تیر ماه سال 78 جمعی با همراهی جریان استکبار اقدام به ایجاد توطئه‌ای در کشور کردند که خوشبختانه مردم هوشمند ایران اسلامی با حرکتی عظیم در 23 تیر ماه پاسخ آنان را دادند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد: همچنین 23 تیرماه سالروز واقعه گوهرشاد نیز است که منجر به کشته شدن مومنان و بندگان خاص خداوند توسط رضا خان ملعون شد که حدود دو تا پنج هزار نفر در این واقع کشته شدند.

 

وی اضافه کرد: شناختی که از جریان انقلاب در جامعه خودمان بدست می‌آوریم در قالب چند اصل است، اصل اول اصل استکبارستیزی است که در حال توسعه آن هستیم و در سیاست خارجی باید استکبارستیزی سرلوحه سیاست خارجی ما قرار گیرد.

 

آیت الله علم الهدی در ادامه به مقایسه  دو واقعه تیر 78 و قیام گوهرشاد پرداخت و ابراز داشت: زمانیکه این دو جریان را کنار هم می‌گذاریم و کیفیت این دو جریان را با هم مقایسه می‌کنیم از این تحلیل به نتیجه‌ای می‌رسیم و آن نتیجه، شناخت جبهه انقلاب در این نظام، در این کشور و سرزمین است که جبهه انقلاب، یک جبهه مقاوم، نیرومند، حماسه‌آفرین، در حال پیشرفت، توسعه و فراگیری همه امت اسلام، خوشبختانه مسیر خود را طی می‌کند.

 

عضو خبرگان رهبری ضمن بیان اینکه مسئله جبهه انقلاب به معنای دوقطبی‌سازی کشور و جامعه نیست، تاکید کرد: جبهه انقلاب، جبهه فراگیر همه مردم و ملت است این‌گونه نیست که در جامعه و کشور ما در مقابل جبهه انقلاب، یک جریان غیرانقلابی یا یک جریان ضد انقلابی بتواند یک جبهه تشکیل دهد.

 

وی ستیزکنندگان با انقلاب را جریانی بریده از مردم و جامعه دانست و ادامه داد: این‌ افراد به مردم و انقلاب پشت کرده‌اند، جبهه انقلاب، جبهه فراگیری همه جامعه و مردم ما است.

 

سرآغاز انقلاب اسلامی ایران از 82 سال پیش رقم خورد

 

خطیب جمعه مشهد یادآور شد: 82 سال قبل در همین شبستان تبریزی کنار این مکان و ایوان مقصوره و صحن مسجد گوهرشاد این جبهه شروع شد، حدود پنج هزار انسان به خاک و خون کشیده شد، حتی قبرهای آنان هم معلوم نشد، از آن نقطه جبهه انقلاب شروع شد تا امروزی که جبهه انقلاب به‌جایی رسیده که دنیای کفر را مستأصل کرده است.

 

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: خوشبختانه قهرمانان ما با شهادت و ایثار خود تابلوی ایثار را به دوش کشیدند و دشمنان را از مرزهای غربی به عمق عراق و شام برده و در ساحل مدیترانه قرار دادند و این بیانگر استکبارستیزی ما در عرصه نظامی است.

 

آیت الله علم الهدی با اشاره به این موضوع که آزادی موصل ثابت کرد در منطقه آمریکا و اسرائیل جای نفوذ و جولان قدرت ندارند، افزود: چنانچه استکبار آمریکایی قدرت برخورد نظامی داشت به جنگ نیابتی متوسل نمی‌شد و دراین جنگ نیز با این فضاحت شکست نمی‌خورد.

 

عضو خبرگان رهبری اضافه کرد: چنانچه ارزش‌های دینی ما در معرض خطر قرار گیرد و دشمن بخواهد با ترویج ولنگاری، سفره دین را از زیر پای جوان‌ها بکشد تا مقاومت آنها را سست کند، جبهه انقلاب قهرمانانه می‌ایستد و از تمام اصول ارزشی دفاع می‌کند.

 

دفاع از ارزش‌ها، یک وظیفه صرفا حکومتی نیست

 

وی دفاع از ارزش‌ها و حجاب را یک وظیفه صرفا حکومتی ندانست و افزود: اصل دفاع از حجاب متوجه جبهه انقلاب است؛ جبهه انقلاب جبهه فراگیر همه مردم و مسلمانان و مومنان است، بنابراین دفاع از حجاب وظیفه همه است.

 

آیت الله علم الهدی گفت: ایستادن پای خیمه ستون نظام یعنی مقام معظم رهبری وظیفه جبهه انقلاب است، نظامی از نظر ما مشروعیت دارد که به امام معصوم(ع) متصل باشد و مسئله رهبری و ولایت، مسئله مشروعیت این نظام است و از این نظر ستون خیمه این نظام، ولایت است.

انتهای پیام/