محمد صادقی، مدیر امور آب و فاضلاب روستایی بردسکن در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ گفت: بیش از 20 روستا و محله عشایری این شهرستان با کمبود و محدودیت دسترسی به آب آشامیدنی مواجه هستند و این وضعیت بخصوص با توجه به فصل کار و گرمای نزدیک به 40 درجه سانتیگراد، شرایط را برای روستاییان سخت تر می کند.

 

وی اظهار کرد: با توجه به خشکسالی، کاهش بارندگی ها و افت کمی و کیفی منابع آبی و استفاده از آب آشامیدنی برای مصارفی چون شرب دام و آبیاری درختان، اکنون ناگزیر به تامین آب شرب روستاییان و عشایر با تانکر سیار آبرسانی  هستیم.

 

وی بیان کرد:  75 روستا با جمعیتی در حدود 38 هزار نفر، در قالب 18 هزار مشترک، زیر پوشش خدمات امور آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.

 

مدیر آب و فاضلاب روستایی بردسکن افزود: هم اینک آب شرب روستاییان بردسکن در قالب 10 مجتمع آبرسانی و 18 تک روستایی، توسط 53 منبع آبی شامل 38 حلقه چاه عمیق و 15 دهانه چشمه و رشته قنات تأمین می شود.

 

صادقی گفت: بیش از 30 درصد مشترکان آب روستایی در شهرستان، الگوی مصرف را، بخصوص در تابستان رعایت نمی کنند که همکاری همه مشترکان جهت رعایت الگو مورد انتظار است.


صادقی اظهار کرد: سرانه مصرف آب هر خانوار روستایی ماهانه 15 تا 16 متر مکعب است و حال آنکه برخی از مشترکان تا 100 مترمکعب نیز مصرف می کنند و این موجب کاهش فشار آب و بعضا قطع آب روستاها می شود.

 

انتهای پیام/