محمد کاظم انبارلویی در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: دولت تا امروز کارنامه خوب و قابل قبولی نداشته و تنها دست آوردی که دولت در طول دوره دیپلماسی خود دارد برجام است که آن هم با شکست همراه بود.

وی با اشاره به اینکه پس از برجام نه تنها تحریم‌ها برداشته نشد بلکه تعداد آن نیز هر روز افزوده می‌شود، تصریح کرد: در همان روز امضا برجام قرار بود کلیه تحریم‌های اقتصادی و بانکی برداشته شود اما با  بدعهدی آمریکایی‌ها و نقض تعهدات آنان مواجه شدیم.

رئیس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی افزود: مشکلات مالی بسیاری برای بازرگانان و تجار ما در سطح بانک‌های جهانی وجود دارد و آن ها هرروز با قوانین سخت‌تری مواجه می شوند این در حالی است که  دیپلماسی دولت در عرصه اقتصادی با بدعهدی آمریکا به بن بست رسیده است.

انبارلویی در رابطه با اظهارات قبل انتخابات ترامپ درباره پاره کردن برجام گفت: آمریکایی‌ها بارها گفته بودند برجام را پاره خواهند کرد اما هیچگاه این کار را انجام نخواهند داد چراکه به نفعشان نبوده است. 

وی با اشاره به انیکه تها قسمت اول تعهدات در برجام تا امروز اجرایی شده است، گفت: برجام دوقسمت دارد یکی تعهدات ایران نسبت به برجام و کشورهای طرف مذاکره کننده و دیگری تعهدات غربی‌ها به خصوص آمریکایی‌ها در برابر ایران است.

وی در ادامه ابراز داشت: برجام فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان را فلج کرده است؛ اراک بتن ریزی شد و بسیاری از دانشمندان هسته کشورمان از کار برکنار شدند.

رئیس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی در رابطه با کارنامه دولت در برجام گفت: بهترین نتیجه از برجام برای آمریکای‌ها از بین رفتن تاسیسات هسته‌ای کشورمان بود و طبیعی است با اجرای این تعهدات آمریکایی‌ها برجام را پاره نخواهند کرد و به تعهدات خود عمل نکنند.

 انبارلویی با اشاره به اینکه روحانی ادعا می‌کند در برجام موفق بوده است افزود: دولت  وعده های که در برجام داده بود هنوز نتوانسته عمل کند و در برابر معیشت و اشتغال مردم کاری انجام دهد.

وی با اشاره به مشکلات موجود در تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان اظهار کرد: چینش تیم مذاکره کننده کشورمان در برجام اشکالاتی زیادی داشت از جمله اینکه تیم  طرف مقابل 180نفر بودند ولی تیم مذاکره کننده ایران تنها 5 نفر بودند و دولت باید از کارشناسان و تیم‌های قوی اقتصادی در این دیدارها استفاده می‌کرد.

 رئیس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: دولت نه تنها در مذاکرات به فکر زیان کشور نبود بلکه به تمام تعهدات خود دربرابر غربی‌ها و آمریکایی‌ها  در برجام عمل کرد.

انبارلویی در رابطه با قدرت نظامی ایران در منطقه گفت: جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه‌ای به دلیل مهارت‌های نظامی در کشورهای لبنان، سوریه، عراق و یمن  توانسته یک گستره نفوذی از قدرت پیدا کند و تمام توطئه‌های آمریکا و اسرائیل برای نقشه خاورمیانه جدید را به شکست مبدل سازد.

وی تصریح کرد: آمریکا و اسرائیل نه تنها به مقاصد خود در منطقه نرسیدند بلکه به ادعای خودشان امروز حوزه انقلاب اسلامی در حال گسترش بوده است، ایران بدون استمرار یک نیرو نظامی در یمن عربستان و آمریکا را به چالش کشانده است.

رئیس مرکز سیاسی حزب موتلفه اسلامی در رابطه با عدم موفقیت‌‍‌های دیپلماسی دولت روحانی در منطقه افزود: پشتیبان اقتدار و قدرت ایران در منطقه قدرت موشکی و مدافعان حرم بودند نه تیم مذاکره کننده و دولت نمی‌تواند ادعا کند در دیپلماسی منطقه و فرامنطقه‌ای توفیقی داشته است.

 انتهای پیام/