به گزارش خبرنگار صبح توس، عصر امروز همایش پیاده‌روی عفاف و حجاب همزمان با سراسر کشور در شهرستان کاشمر برگزار و با قرائت بیانیه دفاع از جایگاه زن و همراه با اقامۀ نماز جماعت مغرب و عشاء در زیارتگاه امامزاده سید مرتضی (ع) برگزار شد.

 

شرکت کنندگان مسیر چهار کیلومتری میدان شهید غلامی تا زیارتگاه امامزاده سید مرتضی (ع) را به گرامیداشت یاد شهدای قیام مسجد گوهرشاد با پیام دفاع از حریم خانواده طی کردند.

 

در این همایش حجت‌الاسلام علیرضا چهکندی اظهار کرد: شما بانوان علی‌رغم گرمی هوا با حضور حماسی در این همایش شرکت کردید تا از حریم خانواده دفاع کنید.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کاشمر گفت: دفاع از حریم خانواده ما را وادار می‌کند که مواظب رفتار و گفتار خودمان باشیم و نباید اجازه دهیم که ارتباطات کلامی یا غیر کلامی به بیرون از خانواده کشیده شود.

 

وی بیان کرد: بیش از 25 درصد پرونده‌های طلاق که در دادگاههای ما بررسی شده است ناشی از حوزۀ فیس بوک است و این یعنی زمانی که ارتباطات کلامی و غیر کلامی در شبکه‌های مجازی بین جوانان و زن و مرد ما رواج پیدا می‌کند نشان از تزلزل پایه‌های خانوادگی است.

 

حجت‌الاسلام چهکندی ابراز کرد: با توجه به تحقیقاتی که سال 94 نهاد خانواده در قوۀ قضائیه در پنج استان بزرگ کشورمان تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و گیلان انجام داد به این نتیجه رسیدند که 17 درصد طلاق‌ها در اوایل زندگی و ناشی از ورود به شبکه‌های اجتماعی است و این همان تذکر قرآن کریم است که حریم‌ها باید حفظ شود.

 

وی با تأکید بر حفظ نگاه از نامحرم ادامه داد: به سفارش قرآن کریم زنان و مردان مؤمن باید مواظب چشمان خود باشند و نگاههای خود را کنترل کنند و بانوان ما با رعایت حجاب و عفاف و پوشش درست به این مهم کمک کنند.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه کاشمر با بیان اینکه چادر برای زن از جایگاه ویژه‌ایی برخوردار است یادآور شد: به فرمودۀ امام رضا (ع) هر کس لباسی بپوشد که با آن جلوه‌گری کند از رحمت ما به دور است و حتی به فرمودۀ پیامبر اکرم (ص) روسری که جلب نظر می‌کند نشان ندهید که دینتان تباه می‌شود بنابراین باید توطئه‌ی دشمن را که شکستن حریم خانواده است با حفظ حجاب خود خنثی کنیم.

انتهای پیام/