به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام فریور مدیر شبکه تربیتی بسیج سپاه امام رضا (ع) در گفتگو با خبرنگار صبح توس در خصوص برگزاری اردوی بسیجیان استان در شهرستان نیشابور گفت:این برنامه در غالب توانمندسازی سرگروه‌های ویژه در حال برگزاری است که یکی از اولویت‌های ما در سال ۱۳۹۶ بوده است، برنامه مادر ابتدا داشتن هزاران سرگروه ویژه است که در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: برنامه دوم ما توانمندسازی سرگروه‌های ویژه است، زمانی که سردار نظری دستور دادند سرگروه‌های ویژه از ناحیه‌ها معرفی شوند ۳۹ ناحیه در استان به ما معرفی شد که نزدیک به ۲۰حلقه مربوط به دانش آموزان و۸۰۰حلقه مرتبط به محلات خواهر و برادر است.

فریور گفت: طبق توافق نواحی حلقات ویژه را معرفی کردند و آنچه برای ما اهمیت داشت خروجی خوب این اردو بود که به همین خاطر یک گروه مصاحبه‌گر را تشکیل دادیم تا سرگروه‌های معرفی‌شده را ارزیابی کنند که این کار 25هفته به طول انجامید که از بین 1000سرگروه حدود480سرگروه را انتخاب کردیم.

مدیر شبکه تربیتی سپاه امام رضا() ادامه داد: گام توانمندسازی سرگروه‌های انتخاب‌شده بود، در مرحله اول باید سرگروه‌ها را ازلحاظ علمی و بصیرتی توانمند می‌کردیم که بهترین راه برگزاری اردوی تفریحی و آموزشی برای برادران و خواهران بود.

وی هدف دیگر از برگزاری این اردو را هدفمند شدن پایگاه‌ها دانست و گفت: در حلقه‌های صالحین برداشت‌های مشترکی وجود نداشت و برخی پایگاه‌ها به‌صورت سلیقه‌ای عمل و تدریس می‌کردند که با برگزاری این اردو همه را به‌صورت واحد در یک راستای آموزشی قرار خواهیم داد.

فریور گفت: این اردوها در قالب 3روز و دو شب برگزار می‌شود، بخس اول از ده تا 28تیرماه و در سه گروه کودک، نوجوان و میان‌سال شرکت خواهند داشت.

وی افزود: گام اول ۹دوره در بازه زمانی بیست‌روزه است و۲۸۰۰نفر از خواهران و برادران را دعوت کردیم، ما به‌صورت برنامه محور حرکت نمی‌کنیم و بیشتر اولویت محور هستیم.

فریور گفت: گام دیگر ما  توانمندسازی است، به‌صورت دوره آموزشی که دوروزه است و باید مدارج علمی سرگروه‌ها را بالا ببریم و برای آن‌ها مربیانی در نظر گرفتیم که بر آن‌ها نظارت داشته باشند و استاد و مشاورهایی برای آن‌ها در نظر گرفتیم تا مشکلاتشان را مرتفع سازند.

وی در خصوص انتخاب اردوگاه باغ رود نیشابور برای این میزبانی گفت: سال گذشته اردوگاه نیشابور میزبان این برنامه بود و با توجه به مرکزیت این شهر و مناسب بودن این اردوگاه امسال نیز به‌عنوان میزبان این اردوها انتخاب شد.

انتهای پیام/