به گزارش صبح توس؛محمود قانعی که صبح در جلسه بررسی و رفع موانع تولید در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان کاشمر اظهار کرد: مشکلات در بخش صنعت و تولید بسیار زیاد است و اینکه در چند سال اخیر شعارهای اقتصادی در کشور انتخاب شده است هم به لحاظ اهمیت مسائل اقتصادی و هم به لحاظ مشکلات این بخش به ویژه در حوزه اشتغال و اقتصاد مقاومتی است.

 

وی تصریح کرد: کارگزاران نظام متوجه شده‌اند که مشکلات اقتصادی، مشکلات اجتماعی زیادی برای ما ایجاد کرده است؛ چراکه اگر جوان ما شغل داشته باشد مشکلات اجتماعی و خانوادگی کمتری خواهد داشت.

 

رئیس دادگستری کاشمر با اشاره به گلایه برخی تولیدکنندگان مبنی بر اینکه وقتی از مسئولین انتقاد می‌کنیم کارها بدتر می‌شود، گفت: این در واقع یک نقیصه است چراکه اگر ما بر این عقیده باشیم که کارمان خدمت است و میزی هم که در اختیار ماست امانت است نباید به گونه‌ای برخورد کنیم که اگر کسی از ما گلایه و انتقادی کرد کار او را با مشکل مواجه سازیم.

 

قانعی ادامه داد: یکی از الطافی که ما می‌توانیم به یکدیگر داشته باشیم همین موضوع انتقاد است که تحت عنوان نصیحت در بیانات امام علی(ع) آمده است که از حقوق حکومت بر مردم نصیحت و خیرخواهی است.

 

وی به انتظارات تولیدکنندگان و صنعت‌گران از بخش قضایی اشاره و اظهار کرد: ما به عنوان دستگاه قضایی در بحث پرونده‌ها باید بگوییم که هیچ راهی جز اینکه عدالت را در برخوردها رعایت کنیم نداریم، بنابراین اصحاب تولید وقتی طرف یک پرونده هستند انتظاری جز رعایت عدالت از ما نداشته باشند، زیرا اولین مسئله ای که مردم را بدبین و ما را گناهکار می‌کند این است که مدیر کارخانه را تحویل بگیریم و کارگر را تحویل نگیریم!.

 

رئیس دادگستری کاشمر تصریح کرد: اگر ما عدالت را رعایت نکردیم خیانت به ملت و قانون کرده و مرتکب حرام شده‌ایم؛ اما در مقابل وقتی اصحاب تولید و صنعت به عنوان یک ارباب رجوع به سراغ ما می‌آیند ما آن‌ها را احترام می‌کنیم ولی در رسیدگی به پرونده‌ها نمی توانیم ضعیف‌کشی کنیم، بنابراین نمی‌گذاریم یک گارگر بیاید به دادگستری و لگدکوب شود.

 

وی افزود: ما چنانچه هنری داشته باشیم این است که یک آدم کفش پاره‌ای که از گوشه‌ای به سراغ دستگاه قضایی آمد بتوانیم به اندازه یک کارخانه‌دار به او احترام بگذاریم و اگر غیر از این شد به درد نخواهیم خورد!.

 

قانعی ادامه داد: البته همه قضات رویه شان یکسانی ندارند ولی خود من در جایی معاون وزیر را نگه داشتم چرا که نمی‌گذاریم کسی در برابر قانون و دستگاه قضایی سربزرگی کند.

 

رئیس دادگستری کاشمر با تأکید بر پاسخگو بودن دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: در کاشمر هم من و هم دادستان شهرستان در حد توان پاسخگویی می‌کنیم به گونه‌ای که خود من در یک روز 84 نفر را پاسخگویی کردم ضمن اینکه برای پاسخگویی بهتر بخش قضایی را تقویت کردیم و علاوه بر اینکه در بخش دادسرا و هم در بخش دادگاه برای دادستان و ریاست دادگستری شهرستان معاون در نظر گرفته شده است.

 

وی با اشاره به انتقاد‌ها از طولانی بودن زمان رسیدگی به پرونده‌ها اظهار کرد: در حالی که در گذشته برای رسیدگی به یک پرونده بین هشت یا 13 ماه زمان لحاظ می‌شده است؛ اکنون وقت‌هایی که ما برای پرونده‌ها در نظر می‌گیریم بین 42 تا 50 روز است.

انتهای پیام/