به گزارش صبح توس؛ سعید ایمانی صبح امروز در جلسه بررسی و رفع موانع تولید که در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان کاشمر برگزار شد، اظهار کرد: تعداد واحدهای صنعتی در کاشمر 65 واحد با اشتغال اسمی سه هزار و 77 نفر و اشتغال واقعی هزار و 752 نفر و سرمایه به ثبت رسیده مجوزهای این واحدهای صنعتی 944 هزار و 597 میلیون ریال و سرمایه واقعی آن ها هم اکنون بالغ بر 500 میلیارد ریال است.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر در رابطه با مهمترین مشکلات بخش تولید در این شهرستان گفت: عمده‌ترین مشکلات واحدهای تولیدی ما کمبود نقدینگی، بدهی‌های بانکی بالا و گران بودن قیمت مواد اولیه است.

 

وی ادامه داد: در سال گذشته 35 واحد صنعتی کاشمر در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند که پنج واحد توانستند پنج میلیارد و 350 میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده و اشتغال خود را از 130 به 144 نفر افزایش دهند.

 

ایمانی با بیان اینکه هم اکنون طرح‌های بالای 60 درصد داریم، گفت: مهمترین این طرح‌ها کارخانه کاشی است که در فاز یک برای 420 نفر اشتغالزایی انجام شده است و در فاز دو که تا نیمه دوم امسال به بهره‌برداری می‌رسد به 620 نفر افزایش خواهد یافت ضمن اینکه برای این کارخانه بیش از 48 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

 

وی با ارائه پیشنهاداتی برای حل مشکلات بخش تولید کاشمر اظهار کرد: تهیه بانک اطلاعاتی شامل ظرفیت‌ها و مزیت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های کشاورزی، معدن و صنعت و ایجاد مرکز خدمات مشاوره‌ای صنعت شهرستان جهت ارائه خدمات مشاوره جهت تسهیل در امر سرمایه‌گذاری از جمله اقداماتی است که می‌توان در این زمینه انجام داد.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کاشمر خاطرنشان کرد: هم اکنون 32 معدن با ظرفیت اسمی 307 نفر اشتغال و با 140 نفر اشتغال فعال و با سرمایه 130 هزار و 473 میلیارد ریال و بالغ بر 20 میلیون تن در کاشمر وجود دارد که مهمترین این معادن، سنگ آهن و سنگ مرمری و تزیینی است که بیشترین اشتغال را در بخش معدن کاشمر به خود اختصاص داده‌ است.

 

ایمانی گفت: در سال 95 خانه صنعت، معدن و تجارت را در کاشمر تأسیس کردیم که در راستای تسهیل و رفع موانع تولید فعالیت خواهد کرد و با توجه به مشکلات موجود، کار کارشناسی لازم در کمیسیون‌های آن انجام و در کارگروه های کاری مرتبط با دستگاه‌های مربوطه در شهرستان، رفع این مشکلات در دستور کار قرار خواهد گرفت ضمن اینکه شعبه 141 کیفری نیز در شهرستان برای رفع مشکلات تولید اختصاص خواهد یافت.

 

وی ابراز امیدواری کرد با تأسیس این خانه بتوانیم گامی مؤثر در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی است در راستای دستیابی به اشتغال پویا دشته باشیم.

انتهای پیام/