علیرضا حیدری در گفتگو با صبح توس  با طرح این سوال که  قبل از تصویب و بعد از اجرای برجام چه اقدامات مثبت و سازنده‌ای در کشور صورت گرفت؟ اظهار کرد:  نکات مثبتی که مذاکره کنندکان تیم هسته ای، دولت و نمایندگان مجلس مطرح می‌کردند آیا پس از اجرای برجام در کشور محقق و اجرایی شد؟

وی تصریح کرد: برجام چه تاثیری در داخل کشور داشت،  نکاتی که مقام معظم رهبری به تیم مذاکره کننده هسته‌ای و دولت  در قبل و طول مذاکرات گفتند چقدر اجرایی شد.

کارشناس ارشد هسته‌ای با اشاره به عدم توجه دولت به نامه مقام معظم رهبری در رابطه با برجام افزود: رهبری در نامه 9 بندی که در رابطه با برجام عنوان کردند مواردی را به دولت و تیم مذاکره کننده بیان داشتند چقدر از این بندها توسط دولت اجرایی شد.

 حیدری در ادامه ابراز داشت: دولت طوری در برجام قدم برداشت که امروز ما نمی‌توانیم در عدم پایبندی غربی‌ها به برجام و اجرای آنان به تعهدات منعقد شده اعتراضی داشته باشیم، : مطرح شدن سند 2030، محدودیت های موشکی و قراردادهای نفتی توتال از جمله موارد و اقدامات شتاب زده دولت در مسئله برجام بود.

وی در رابطه با سخنان دولت قبل از برجام به مردم گفت: دولت قبل از برجام به مردم گفته بود ما در پسا برجام تمامی مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال را حل خواهیم کرد اما هیچ کدام محقق نشد و با افرادی که منتقد دولت بودند برخورد شدید و امنیتی می‌شد.

کارشناس ارشد هسته‌ای در ادامه ابراز داشت: بعداز برجام هیچ موردی از طرف غربی‌ها  اجرایی نشد و نتیجه آن هم در داخل زندگی مردم بی اثرو نتیجه بود.

حیدری با اشاره به برخورد دولت در برابر منتقدین برجام گفت: در مسئله برجام دولت به جای اینکه به انتفادات پاسخ بدهد برخوردهای سیاسی و امنیتی انجام داد و نتیجه آن هم نقص برجام و افزایش تحریم بود،  امروز ما با مشکلات مالی و بانکی و افزایش شدید تحریم ها مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: رهبری بارها به دولت  فرموده‌اند در بحث هسته‌ای و برجام عجله نکنید در مسئله برجام قرار بود مراحل به صورت مرحله مرحله باشد،  نتایج این شتاب دولت تعطیلی سایت‌های هسته‌ای و اخراج دانشمندان هسته‌ای کشورمان از مراکز هسته‌ای بود.

کارشناس ارشد هسته‌ای در ادامه گفت: 5درصد اورانیوم در کشور در حد دکور بوده دولت همواره به اما و اگرهای روی کاغذ در رابطه با برجام دل بسته است نمی‌شود بر روی این موارد تصمیم گرفت.

 

حیدری با اشاره حمله موشکی سپاه به مواضع داعش و تهدید غربی‌ها در این مورد افزود: حرف های دولت در برجام برای مردم در حد شعار بود و هیج نفعی برای ایران نداشت برخلاف مدینه فاضله‌ای که دولت برای مردم ساخته بود باید مراقب باشیم، حمله موشکی سپاه به مواضع داعش منجر به تهدید و توهین می‌شود این امر بخاطر اعتماد و اقدامات عجله دولت  در برجام بوده است.

انتهای پیام/