موسی الرضا ثروتی در گفتگوبا صبح توس اظهار کرد: دیپلماسی باید بر مبنای عزت و مصلحت باشد و اعتبارمردم و نظام را حفظ کرد دیپلماسی دولت روحانی در عرصه هسته‌ای خوب نبود در قبال امتیازاتی که به طرف مقابل دادیم چیزی دریافت نکردیم.

وی تصریح کرد: هربار ظریف به کشورهای اروپایی سفر می‌کند کسی از سران این کشورها  برای او اعتبار و ارزش قائل نمی‌شود و این در دیدار اخیر وی با همتای فرانسوی خود در پاریس مشهود بود.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به رفتار دولت در بحث هسته‌ای گفت: دولت در بحث هسته ای طوری رفتار کرده است که باید از طرف‌های غربی خواهش کنیم که به ما توجه کنند چطوری 10 تن اورانیوم غنی شده را به غرب تحویل دادند،  اراک را بتن ریزی کردند ولی یک تضمین معتبر از طرف مقابل دریافت نکردند.

 ثروتی در ادامه ابراز داشت: فرمایشات رهبری در مسئله  برجام  توسط دولت اجرایی نشد، بارها ایشان به دولت و تیم مذاکره کننده فرمودند آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند در برابر کارهای که انجام می‌دهید از طرف مقابل  تضمین بگیرید.

 وی با اشاره به اشتباه تاریخی روحانی وظریف در قبال آمریکا و غرب افزود: اشتباه تاریخی روحانی و ظریف این بودکه به حرف امام و رهبری گوش ندادند و به آمریکایی‌ها اعتماد کردند دولت دیپلماسی ذلیلانه‌ای در قبال غرب داشت.

انتهای پیام/