سید باقر حسینی در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: دولت تمام توان اجرایی خود را در طول 4 سال اخیر در مسئله برجام گذاشته بود اما برجامی نتیجه مطلوبی برای کشورمان نداشت و هنوز به دلیل مشکلات سیستم بانکی و تحریم‌ها و دخات‌های آمریکا و اروپا به هیج نتیجه‌ای نرسیده است.

وی تصریح کرد: دولت برجام را نتوانست به سرانجام برساند، در نتیجه تحولاتی در کشور ایجاد شد که عملا هیج توجه‌ای به بحث اشتغال و تولید داخلی در کشور نشد و جامعه را با مشکل رکود و تورم  مواجه ساخت.

 مشاور رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی در طول 4 سال گذشته در کشورافزود: دولت در طول 4 سال گذشته نه تنها هیج توجه‌ای به بحث اشتغال نداشت بلکه بسیاری از کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی به دلیل رکود تعطیل شدند.

 حسینی در ادامه ابراز داشت: عدم توجه دولت به بحث اقتصاد مقاومتی باعث بیکاری، رکود و تورم در جامعه شده است، دولت اگر در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و عمل به اقتصاد مقاومتی رفتار می‌کرد امروز تولید و اشتغال در کشور رونق و فعال بود.

وی در خصوص اقدامات برخی افراد منفعت طلب در دولت که موجب واردات کالاهای بی رویه در کشور شده است، افزود: برخی از منفعت طلبان دولتی برای منافع خودشان کالاهای بی رویه‌ای را وارد کشورمی‌کردند که این امر باعث تعطیلی و بیکاری بسیاری از جوانان در کشور شده است.

 مشاور رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: دولت باید پس از اینکه در مسئله برجام با شکست مواجه شد باید تمام توان خود را در بحث داخل و تولید ملی معطوف می‌کرد این در حالی است که  در طول 4 سال گذشته کار اجرایی از دولت دیده نشده و تا زمانی دولت به توصیه‌های رهبری عمل نکند قطعا با مشکل مواجه خواهیم بود.

 حسینی با اشاره به امکان سرمایه گذاری و تولید در داخل کشور افزود: امروز در داخل کشور امکان سرمایه گذاری در تولید و صنعت بسیار زیاد است و تامین نیازهای داخلی امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: امروز دیگر نیازی به واردات غیر ضروری در کشور نیست و دولت باید به مسئله اقتصاد مقاومتی توجه داشته باشد تا بخش بزرگی از مشکلات ما در زمینه های بیکاری، رکود و تورم حل شود.

انتهای پیام/