به گزارش خبرنگار صبح توس؛ شاپور بدیعی اول در مراسم افتتاح دو پروژه دستگاه رادیولوژی دیجیتال بیمارستان شهید مدرس (ره) و مرکز خصوصی دیالیز کاشمر که امروز ظهر انجام شد اظهار کرد: کاشمر یکی از قطب‌های بزرگ درمانی استان و هدف تقویت شهرستان در همین حوزه است.

 

معاون درمان دانشگاه مشهد گفت: تفکر ما در مورد شهرستان تفکر قطب است که بیمارستانهای کاشمر، شهرستانهای همجوار از جمله بردسکن و خلیل‌آباد را پوشش دهد و در برنامه داریم که هر سه ماه یکبار بازدید و ارزیابی داشته باشیم.

 

وی بیان داشت: با یک تیم 16 نفره در شهرستان حضور پیدا کردیم که وضعیت و مشکلات موجود را ارزیابی بهتری داشته باشیم چرا که محور توسعۀ پایدار انسان سالم است.

 

بدیعی اول ابراز کرد: ما تنها 25 درصد حوزۀ سلامت را انجام می‌دهیم و تا ایمنی استاندارد جاده‌ها درست نشود و تا آموزش و پرورش افراد متخصص تربیت نکند نمی‌توانیم به تنهایی در این حوزه موفق باشیم.

 

وی با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته 75 درصد اقدامات مربوط به موفقیت حوزۀ درمان بر عهدۀ سایر ارگانها است خطاب به پرسنل بیمارستان یادآور شد: برنامه‌ریزی کردیم و هماهنگی لازم انجام شده تا پرداخت‌ها در حوزۀ اورژانس به روزتر شود و در ماه آینده اجرا می‌شود.

 

انتهای پیام/