سردار سرتیپ یدالله جوانی درگفتگوبا صبح توس اظهار کرد: پیروزی ملت عراق، نیروهای مردمی و جبهه مقاومت در آزادسازی شهر موصل نقطه عطفی در منطقه بود زیرا این شهر از لحاظ استراتژی و جغرافیایی دومین شهر مهم بعد از بغداد به حساب می آید که تروریست های داعش آن را مرکز خلافت خود خوانده بودند.

وی با تاکید بر اینکه آزادی موصل نشانه‌ای از قدرت و کارآمدی جبهه مقاومت و نیروهای بسیج مردمی در عراق است تصریح کرد: داعش و حامیان منطقه‌ای و بین المللی‌اش هیچگاه فکر اینکه نیروهای مردمی و ارتش عراق بتوانند در کمتر از 9ماه این شهر را تصرف کنند را نمی کرد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به بحث تشکیل بسیج مردمی حشدالشعبی در عراق و تاثیرات این نیرو در پیروزی موصل گفت: تشکیل نیروهای مردمی حشدالشعبی به طور کامل روند تحولات در عراق را تغییرداد، از مهمترین دست آوردهای نیروهای حشدالشعبی در عراق آزادسازی کامل شهر موصل از دست تروریست های تکفیری بود.

 سردار جوانی با اشاره به  تحولات میدانی هفته‎‌های گذشته سوریه و عراق گفت: به موازات موفقیت در عراق،  پاکسازی مناطق موصل قدیم و پیشرفت‌های ارتش سوریه، آمریکایی‌ها را به هم ریخته اند.

 

وی در رابطه با مخالفت آمریکایی‌ها با تشکیل بسیج مردمی در عراق افزود: آمریکایی‌ها با شکل‌گیری نیروهای مردمی در عراق مخالف بودند چراکه نقشه‌های و معادلات آنان به هم می‌خورد و از هر حربه‌ای برای ضربه زدن به این نیروی مردمی استفاده می کرد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه ابراز داشت: حضرت امام(ره) در زمان حمله بعثی‌ها به ایران مردم را به صحنه آوردند وبسیج مردمی را تشکیل دادند و ملت عراق نیز با پیروی ازاین سیره امام (ره)  توانستند با تشکیل بسیج مردمی حشدالشعبی پیروزی بزرگی در شهر موصل به ارمغان بیاورند.

سردار جوانی با اشاره به شکل گیری بسیج مردمی در دیگر کشورهای منطقه  افزود: امروز فصل بیداری ملت‌های منطقه  است و ملت عراق با کاری که انجام داد ظرفیت های خودش را در زمینه‌های سیاسی، دفاعی و امنیتی نشان داد.

انتهای پیام/