به گزارش صبح توس؛  سرهنگ حسین بیات مختاری در نشست خبری که ظهر امروز  در محل ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان برگزار شد گفت: کلانتری14نیشابور در حال پی گیری برای تخصیص اعتبار است و از طریق نمایندگان این امر در حال پی گیری است، یکی از اعتبارات حاشیه شهر احداث کلانتری14 است و تا زمانی که مناقصه برگزار نشود امکان ساخت آن نیز وجود ندارد.

وی در خصوص حضور بانوان و امتیازات بانوان در رده‌های مختلف پلیس نیز افزود: هیچ تفاوتی بین خانم‌ها و آقایان وجود ندارد و در برنامه ناجا نیز قرار دارد که اقدامات سقف نیز توسط خانم‌ها صورت پذیرد.

بیات مختاری گفت: نزاع و درگیری‌های دسته‌جمعی نسبت در نیشابور نسبت به سایر شهرستان‌ها بسیار کمتر است، یکی از مؤلفه‌های پایین بودن نزاع‌ها ولایت‌پذیر بودن مردم ولایتمدار و فرهنگ مدار نیشابور است.

وی ادامه داد: ساخت کلانتری شهر خرو نیز در حال بررسی است، شهر خرو دارای 13هزار نفر جمعیت است ولی به دلیل تراکم کم و فاصله طولی کم هنوز با احداث این کلانتری موافقت به عمل نیامده است.

فرمانده انتظامی نیشابور گفت: یکی از دلایل متوقف ماندن ساخت کلانتری شهر خرو عدم برنامه‌ریزی دولت برای گسترش ساختارهای شهری است.

وی بیان داشت: 60درصد اعتبار تخلفات درون‌شهری به شهرداری و برونش هری به اداره راه و ترابری تعلق می‌گیرد، در جاده تفریحی باغ رود نیشابور چند نقطه حادثه‌خیز شناسایی و قرار شد اداره راه چند نقطه را به‌عنوان دوربرگردان انتخاب و ایمن‌سازی کند.

بیات مختاری گفت: مسیر شمال به جنوب جاده باغرود دارای شیب ملایمی است که باعث افزایش سرعت می‌شود و باید این شیب را کاهش دهیم، اولویت ما نصب دوربین های جدید درراه‌ها است و طی دو ماه آینده اولین دوربین نسل جدید در جاده باغرود نصب خواهد شد.

وی در مورد گارد ریل این جاده نیز گفت: به دلیل نیاز به اعتبارات زیاد بعید است گارد ریل در این محور نصب شود.

انتهای پیام/