به گزارش صبح توس؛ حسین ریاضی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه سالانه 212 میلیون مترمکعب آب از سفره آب برداشت می شود، اظهارداشت: از این مقدار آب حدود 164میلیون مترمکعب آب به این سفره بازگشت می شود و در حدود 48میلیون مترمکعب کسری سالانه است.

 

وی با اشاره به مصرف29الی 30میلیون متر مکعب آب در کاربری های شرب، صنعتی و فضای سبز تصریح کرد: از این مقدار آب برداشتی در حدود 180میلیون متر مکعب آب در بخش کشاورزی مصرف می شود.

 

ریاضی در ادامه با اشاره به برداشت های بی رویه از سفرهای زیرزمینی و مخازن آب، تاکید کرد: مصرف بی رویه و بدون پیروی از الگوی مناسب باعث افت 30 سانتی متری سطح در دشت های سبزوار شده است.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار در ادامه با اشاره به قدمت لوله گذاری شهرستان سبزوار از سال 1320، بیان داشت: قدمت این لوله ها سبب شده است تا فرسودگی لوله ها باعث هدر رفت آب در مسیر انتقال شود.

 

وی با اشاره به پوشش صد درصدی انشعاب آب در سطح شهر، بیان داشت: در حال حاضر 92 هزار مشترک آب در سبزوار در شبکه ای به طول 540 کیلومتر وجود دارند.

 

ریاضی در ادامه با اشاره به اینکه در بین جمعیت 240 هزار نفری سبزوار روزانه حدود 80 هزار مترمکعب آب تولید می شود، تاکید کرد: هر شهروند با کاهش 10درصدی در مصرف آب می تواند سهم عمده ای در صرفه جویی و عبور از فصل گرم سال ایفا خواهد کرد.

 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر پوشش 81 درصدی در شبکه فاضلاب وجود دارد، تصریح کرد: در حال حاضر سه هزار امتیاز معوق در بخش آب و چهار هزار امتیاز معوق در بخش فاضلاب وجود دارد که تا پایان سال 96تعیین تکلیف می شوند.

 

وی همچنین از رکورد مصرف آب در پنج شنبه با مصرف 81هزار مترمکعب خبرداد.

 

انتهای پیام/