محمد جواد محسنی با اشاره به اهمیت نقش رسانه های جهان اسلام در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: امروزه بیش از 160 رسانه ی شیعه و سنی رسالت ابلاغ دین اسلام در سطح جهان را بر عهده دارند و این باعث تحولی در جهان اسلام خواهد شد و مهم ترین پیامی که رسانه ها می توانند در جهان برسانند، همان پیام وحدت شیعه و سنی است.

وی افزود: زمانی که شیعه و سنی در کنار یکدیگر قرار بگیرند، همچون خاری در چشم دشمنان خصوصا تروریست هایی است که با هدف ایجاد تفرقه به وجود آمده اند و این اتحاد رقیبی برای افراطیت و وهابیت است.

مدیر شبکه تمدن افغانستان با اشاره به نقش مهم ایران در منطقه، ادامه داد: امروز در منطقه و حتی در فراتر از منطقه نمی توان پروسه سیاسی ای که توسط جمهوری اسلامی ایران در حال اجرا است را نادیده گرفت. جمهوری اسلامی با توجه به موقعیت راهبردی جغرافیایی و توانایی های نظامی، علمی و اقتصادی که در اختیار دارد، ثبات و پایداری منطقه را به ارمغان آورده است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به آرمان امام خمینی (ره) مانند سپر آهنینی است که یاور مستضعفان جهان بوده و این راه را با قدرت ادامه خواهد داد و مردم کشور افغانستان نیز در این راه با آنان همراه خواهد شد.

محمد جواد محسنی با اشاره به اینکه دفاع از حرم معصومین(س) ایرانی و افغانستانی نمی شناسد، بیان کرد: اکنون این اتحادی که بین جوانان ایرانی و افغانستانی در دفاع از حرم معصومین(س) پیش آمده است بسیار مبارک و می تواند مایه خیر و برکت شود، زیرا اهل بیت(ع) هستند که می توانند مانند حلقه وصل و چراغ راهنمایی برای تمامی مسلمانان خصوصا آزادی خواهان جهان بشوند.

وی با تاکید بر اینکه شیعیان افغانستان در کنار تمام شیعیان جهان اسلام، همواره در مسیر اهل بیت و مبارزه با دشمن اصلی شان یعنی عربستان سعودی گفت: ظرف چند سال گذشته ما شاهد تزلزل در عربستان سعودی هستیم و پیش بینی ها و حاکی از آن است که تغییرات جدید مانند اختلافات قبیله ای و روی کار آمدن جوانان بی تجربه در راس رهبری این کشور، اختلافات با کشورهای حاشیه خلیج فارس باعث ایجاد تزلزل در این کشور شده و ان شا الله 25 سال آینده را نخواهد دید.