به گزارش صبح توس؛ صابر عبودالموسوی در مراسم گردهمایی مردمی اربعین که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: مسیر اربعین مسیری تاریخی است و تنها افرادی به این راه مشرف می شوند که جایگاه والایی در نزد خدای متعال و اهل بیت داشته باشد، زیرا این توفیق نصیب همه کس نمی شود.

وی افزود: در طی این دو سالی که مسئولیت سفارت کشور عراق در جمهوری اسلامی ایران را دارم، در ابتدا جمعیتی که از ایران به سمت کربلا در اربعین می رفت، حدود 300هزار نفر بودند که در طی این دو سال این جمعیت به دو میلیون و 500 هزار نفر افزایش پیدا کرده است و من از این بابت از مسئولین جمهوری اسلامی تشکر می کنم.

سفیر عراق در ایران با بیان اینکه زمانی که فعالیت های اربعین شروع می شود، جان تازه ای می گیرم، ادامه داد: در طی این ایام مانند جوان 20 ساله ای در تمام شبانه روز فعالیت می کنم و قطعا این انرژی از امام حسین (ع) به ما می رسد. البته این فعالیت ها با همکاری تمام و کمال جمهوری اسلامی صورت می گیرد.

وی گفت: من بخش کوچکی از این مسیر مردمی هستم و دولت و مردم عراق با وجود جنگی که سال ها درگیر آن بوده است، از 25 میلیون زائر به بهترین نحو پذیرایی می کند و با این وجود مردم و مسئولین عراقی همواره خدا را شاکر هستند که جمعیت همواره بیش تر شده و آن ها نیز توفیق بیشتری برای خدمت به این زوار پیدا می کنند.

صابر عبودالموسوی با تاکید بر اینکه موفقیت اربعین زمینه ساز محبت و نزدیکی قلب ها بین مردم ایران و عراق شده است، بیان کرد: دشمنان از اتحاد وهمدلی پیاده روی اربعین احساس خطر می کند و این اتحاد در حالی رخ داده است که مردم بدون هیچ سلاحی در پیاده روی شرکت می کنند و با همین وضع هیچ اتفاق امنیتی نیز رخ نمی دهد؛ در حالیکه عربستان با جمعیتی نزدیک به یک سوم حادثه منا را رقم زد و قلب تمام مسلمانان جهان را آزرده ساخت.

وی با اشاره به تحریم های بین المللی که توسط استکبار بر علیه جمهوری اسلامی صورت گرفته است، عنوان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی را تحریم کردند اما ایران تحریم ها را شکست و با خودکفایی دشمنان خود را خوار کرد. این موفقیت ها نیز مدیون مدیریت مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای است و باید به صراحت بگویم اگر مدیریت های آیت الله خامنه ای و آیت الله سیستانی نبود، اکنون چیزی به نام عراق در منطقه وجود نداشت.

سفیر عراق در ایران با اشاره به اینکه سفارت عراق در ایران تمام قوت خود را در جهت خدمت رسانی به زائران ایرانی به کار می بندد، ابراز کرد: تعداد 16 مرکز در کشور اقدام به دادن ویزا می کنند که 12 مرکز ثابت و چهار مرکز نیز متغیر هستند و ویزا دادن به زائران را از دو ماه مانده به اربعین شروع می کنیم، اما از شهروندان ایرانی تقاضا دارم دریافت ویزا را به روزهای پایانی موکول نکنند.

انتهای پیام/