به گزارش صبح توس؛ امروز نهم تیرماه در سالروز ورود امام رضا (ع ) به شهرستان نیشابور، طی مراسم پرشکوه دعای ندبه و ایراد سخنرانی کوبنده آیت‌الله رئیسی مردم نیشابور آموختند برای داشتن آرمان‌شهر فقط باید توجه به توحید و فرمایش امام رضا(ع ) داشت: کَلِمَةُ لا إلهَ إلّا اللّهُ حِصنی فَمَن دَخَلَ حِصنی اَمِنَ مِن عَذابی بِشُروطِها وَ أنَا مِن شُروطِها.

آن روز امام رضا با این حدیث مردم را به توحید دعوت نمودند و امروز آیت‌الله رئیسی راز داشتن یک زندگی سعادتمند و اساس مقابله با ظلم‌ستیزی‌ها در جامعه کنونی را توجه به توحید بیان فرمودند.

 

آیت‌الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی به مناسبت سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور صبح روز جمعه نهم تیرماه در محل امامزاده محروق(ع) به‌عنوان سخنران در جمع مردم شهرستان نیشابور گفت: آنچه امام رضا(ع) در نیشابور فریاد زدند، گمشده امروز عالم است، گمشده امروز عالم شرط توحید و انا بشروطها است، وضعیتی که اکنون در عالم وجود دارد، کشورگشایی‌ها، ظلم، استکبار و دعواهایی که امروزه با جمهوری اسلامی وجود دارد به خاطر همین مساله دین و دین‌داری است.

 

وی ادامه داد: همانطورکه معلم بزرگ انقلاب امام راحل به ما آموختند اگر سعادت، عزت و اقتدار می‌خواهید باید به دین و ارزش‌های دینی توجه داشته باشید، امروز ما اجازه نخواهیم داد کفار و مستکبران بر زندگی و سرنوشتمان مسلط شوند، ما جامعه‌ای مستقل خواهیم بود جامعه‌ای که فرهنگ و امنیت داشته باشد و هم رفاه و هم استقلال داشته باشد. و ما حاضر نیستیم برای رفاه اجتماعی خودمان فرهنگ خودمان و امنیت جامعه‌مان را به مخاطره بیندازیم، امنیت در جامعه حرف اول را می‌زند، تمام توسعه‌یافتگی‌ها در پرتو امنیت شکل می‌گیرد.

 

 

رئیسی گفت: امروز دو مکتب وجود دارد،مکتب انتظار و مکتب ظلم، بسیاری از رسانه‌های آن‌ها، سینمای هالیوود و فیلم‌هایی که می‌سازند می‌خواهند به جامعه القا کنند که باید نظام استکباری را بپذیرید، می‌خواهند فرهنگ شما نمی‌توانید را به مردم القا کنند، اما ما در مکتب انتظار که مکتب دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی است مکتب اعتقاد به توحید و ایستادگی در راه هدف است، مکتبی که پرچم‌دارش امام بزرگوار بودند آموختیم که می‌توانیم در مقابل قدرت‌های بزرگ بایستیم.

 

وی افزود: امروز مکتب انتظار و دین پرچمی که برداشته‌شده همین پرچمی است که لبنانی‌ها از ملت ایران آموختند، با این پرچم می‌توان در مقابل اسرائیلی‌ها شیاطین ایستاد، امروز شرایط در فلسطین کاملاً متفاوت شده است، امروز کار به دست مجاهدان فلسطینی است.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز بچه‌هایی که جمع می‌شوند و می‌گویند جانمان تقدیم رهبر جانشان ارزش دارد، چون این نظام را در چهارچوب اجرای احکام دین می‌دانند می‌خواهند سرباز راه دین باشند و دغدغه ولایت و دین‌دارند.

وی خاطرنشان ساخت: برتر و والاتر از همه دغدغه‌ها مساله دین خدا است که نمونه آن جان‌فشانی شهدای مدافع حرم می‌باشد، عدم توجه به بایدها و توجه به ظلم‌ها دغدغه ولی خدا است، باید خدا را شاکر باشیم که ملتی بصیر و زمان‌شناس هستیم و درراه ولی‌فقیه قرار داریم.

رئیسی گفت: مردم ایران اسلامی لبیک به نایب امام زمان(عج) گفته‌اند و دشمن را از خود ناامید کرده‌اند، ایستادگی و مقاومت درس امید برای مردم و ناامیدی و یاس برای دشمن است.

وی افزود: امروز ملت ایران اقتدار خود را در سایه معلم بزرگ حضرت امام رضا(ع)توانسته حفظ کند، در برنامه آستان قدس در اماکنی که مربوط به آستان قدس است در جهت مراکز فرهنگی و محرومیت‌زدایی گام برداریم.

رئیسی  با اشاره به برکات انقلاب اسلامی گفت: به بركت انقلاب در زندگي فردي و اجتماعي مردم ايران، خداوند حاكم است و با هدایت‌های رهبري، اجازه نخواهيم داد سرنوشت ما را مستكبران رقم بزنند، نسخه سازش با قدرتهاي بزرگ در سيره و سلوك ائمه اطهار(ع)وجود ندارد و همه آن بزرگواران در مقابل ستمگران و مستكبران ايستادگي کرده‌اند.
انتهای پیام/