به گزارش صبح توس؛  حجت‌الاسلام عباسعلی فاطمی اظهار کرد: شهادت افرادی همچون شهید دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش نهال نوپای انقلاب اسلامی ایران را تنومند و ریشه‌دار کرد.

 

وی گفت: با توجه به برنامه ها و فعالیتتهای شهید بهشتی باید او را یکی ازافراد اصلی اتاق فکر و معماران نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

 

امام جمعه موقت مه ولات بابیان قدرت ایران در جهان وگذشتن از سختی های اوایل انقلاب که توسط منافقین بوجود آمد، گفت:در دوران انقلاب با آن حجم ترورشخصیت های بزرگ انقلابی و جنگ تحمیلی بعداز این سال های کشور ایران تبدیل به قدرت بزرگی درجهان شده است.

 

فاطمی خاطرنشان کرد: نظم وقانون گرایی،تعبد و توجه به مناسک دینی و رعایت اخلاق و سعه صدر در خانواده و جامعه از ویژگی های اصلی شهید بهشتی بود.

 

وی افزود: آن بزرگوار در مکتب اهل بیت به خوبی آموخته بود که چگونه زندگی کند و شهید بهشتی آنچنان مظلوم زیست و آنچنان مظلومانه به شهادت رسید که حضرت امام خمینی(ره) درباره ایشان فرمودند ” بهشتی، یک ملت بود” و “شهادت شهید بهشتی در برابر مظلومیت او ناچیز است.”

 

فاطمی تاکید کرد: هدف دشمن از بین بردن نظام جمهموری اسلامی بود که شهید بهشتی و همفکران و همرزمان وی تا آخر زنده اند و رهبری معظم انقلاب اسلامی راه امام و شهیدان را به پیش می برند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی مه ولات ادامه داد: ولایتمداری و تلاشهای منافقین و لیبرالها زمینه ترور شخصیتی ایشان و مظلومیت وی را فراهم نمود.

 

در پایان مراسم مرثیه ثرایی و مراسم سینه زنی توسط حجت‌الاسلام هاشمزاده انجام شد.

 

انتهای پیام/