غلامعلی رستم نیا رئیس بنیاد مسکن جوین در گفت و گو با صبح توس اظهار داشت: طرح هادی روستایی برای تمام روستاهای جوین تهیه شده و در بیشتر روستاها در مرحله اجرا قرار گرفته  که باعث روند رو به رشد و بهتر شدن وضعیت عمرانی در روستاها شده است.

 

وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن دو وظیفه عمده تهیه و اجرای طرح های هادی را بر عهده  دارد، افزود: طرح هادی صد در صد روستاهای شهرستان جوین که شامل 47 روستای بالای 20خانوارمی باشد، تهیه شده است.

 

رئیس بنیاد مسکن جوین یا اشاره به به نیاز بعضی از روستاها برای بازنگری  طرح هادی، تصریح کرد: از 31 روستای دارای واجد شرایط بازنگری طرح هادی در شهرستان، 5 روستا بازنگری شده است.

 

رستم نیا روند اجرا و بازنگری طرح های هادی در شهرستان را  رو به جلو دانست و ادامه داد : از روستاهای که نیاز به بازنگری داشته اند ،در سال گذشته 11 روستای دیگر نیز در دست اقدام قرار گرفته و در 3 ماهه اول امسال سه روستای دیگر نیز تصویب شده و پیگیری های لازم برای بازنگری مابقی روستاها نیز در حال انجام است.

 

وی  در خصوص اجرای طرح های هادی بیان داشت :  ازبین 47 روستای دارای طرح هادی درشهرستان، در 14 روستا اجرایی شده و در 6 روستا نیز در دست اقدام است.

 

رئیس بنیاد مسکن جوین یادآورشد: در این بخش 5 میلیارد و 710 میلیون ريال از محل اعتبارات سال 95 هزینه شده است.

 

رستم نیا افزود: شاخص اجرای طرح های هادی در شهرستان جوین 6/42 است که این میزان از میانگین استانی وکشوری بالاتر است.

 

وی از تخصیص اعتبار کمتر برای شهرستان های با شاخص بالا تر خبر داد و گفت: این موضوع  کاهش روند اجرایی شدن طرح های هادی در شهرستان ها را به همراه خواهد داشت.

 

رئیس بنیاد مسکن جوین  تصریح کرد: در اعتبارات توازن منطقه ای، شهرستان های که شاخص بالاتر از استان را دارند اعتبار  کمتری تخصیص داده می شود و به این شکل سعی در یکسان سازی و متوازن کردن اجرای شدن طرح های هادی در استان ها و شهرستان ها می شود.

 

رستم نیا در پایان گفت: طرح هادی روستای بداغ آباد در ابتدای امسال به بهره برداری رسید و روستاهای زیرآباد ، رحمت آّباد ، کریم آباد ، بهرامیه و کلاته انداده  در دست اقدام است که با تخصیص اعتبارت سال ، 96  در روستاهای زیرآباد و بهرامیه نیز در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

 

انتهای پیام/