به گزارش صبح توس؛ رئیس دادگستری بردسکن در گفتگو با صبح بردسکن ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه اظهار داشت : پرونده های قضایی زمانی در ارگان های وابسته به قوه قضائیه تشکیل میشود که مشکلات افراد به بحران تبدیل شده است.

 

عبداله زاده گفت : در بحث اختلافات خانوادگی مخصوصا مراجعه زوجین به  دادگستری ها زمانی انجام میشود که دیگر راهی برای صلح و سازش وجود ندارد و زوجین برای درخواست مهریه و طلاق به مراجع قضایی رجوع میکنند و میشود در همان ابتدای امر که اختلافات شدت نیافته است با وساطت و راهنمایی و نیز حضور در مراکز مشاوره ای مشکلات حل شده و راه دادگاه را در پیش نگیرند.

 

وی عنوان کرد: اگر نهادهای دولتی که مردم ارتباط بیشتری با آنان دارند مانند آموزش و پرورش ،بهزیستی ، رسانه ها و ... در امر فرهنگ سازی فعالیت بیشتری نمایند و با ارائه مشاوره ، آموزش و سایر فعالیت های فرهنگی باعث بالا رفتن سطح معلومات و سطح فرهنگ خانواده ها شوند شاهد کاهش پرونده های قضایی دادگستری ها خواهیم بود

 

عبداله زاده تاسیس مراکز مشاوره ای و صلح سازش و شوراهای حل اختلاف توسط قوه قضائیه را مثمر ثمر اعلام کرد و گفت : در سال 95 ، هفتصد و چهل  پرونده در صلاحیت دادگاه در شورای حل اختلاف با سازش مختومه شده است و نیز از تعداد 199 دادخواست ارجاعی پرونده طلاق به مرکز صلح و سازش و مشاوره دادگستری که معتمدین شهرستان حضور دارند 62 پرونده با سازش مختومه شده است.

 

رئیس دادگستری بردسکن در خصوص کشفیات مواد مخدر نیز گفت : در سه ماهه اول سال 96 مقدار 248 کیلو گرم انواع مخدر کشف و 20 دستگاه وسیله نقلیه توقیف شده است.