سید حسین کامیاب، فرزند شهید کامیاب در گفتگو با صبح توس همزمان با سالروز شهادت پدرش، اظهار کرد: شهید کامیاب فردی خود ساخته در مکتب اسلام و تشیع و در حوزه سیاسی تحت آموزش شخص حضرت امام (ره) بود، همچنین وی نقشی راهبردی در بازار و سطح جامعه داشت.

 

وی تصریح کرد: حرکت امام خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی حرکتی عظیم و خروشانی بود که تا به امروز شاهد نشانه های آن در بیشتر نقاط جهان هستیم.

 

فرزند شهید کامیاب با اشاره عقاید پدرش در دوران انقلاب گفت: شهید کامیاب فردی بود که در مکتب امام آموزش دیده بود و در عقیده و تبلیغات برای اسلام و تشیع با عقیده‌ای راسخ قدم بر می‌داشت بطوریکه برای این اهداف تا سرحد جان نیز از خود مایه می گذاشت.

 

کامیاب در ادامه ابراز داشت: شهید کامیاب در سطح استان و کشور فردی مطرح بود بطوریکه مقام معظم رهبری بارها فرموده بودند «هرکجا که کار سختی برای تبلیغ پیش می‌آمد از وجود این شهید بزرگوار استفاده می‌کردیم».

 

وی با اشاره به دو ویژگی بارز شهید کامیاب افزود: دو ویژگی بارز شهید کامیاب اخلاص و یقین در انجام کارها و نگاه به دست رهبر و امام امت بود، نگاه شهید کامیاب همواره به حضرت امام به عنوان چراغ هدایت اسلام و ادامه دهنده راه انبیا و ائمه اطهار بوده است.

 

فرزند شهید کامیاب با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از قربانیان ترور است، ابراز داشت: ایران یکی از قربانیان منافقین و جنایات تروریستی در جهان است و سند آن هم ترور 17هزار و 500 نفر از مردم بی گناه و مسئولین نظام است.

 

کامیاب با اشاره به این نکته که آخرین جنایت تروریستی در ایران هم مربوط به حادثه بمب‌گذاری و ترور در مرقد امام و مجلس شورای اسلامی بود، تصریح کرد: ایران داعیه دار مبارزه با تروریست در جهان بوده، امروز خط مقدم مبارزه با تروریست در سوریه و عراق است و مردم و مسئولین دولتی باید قدردان مدافعان حرم باشند.

 

لازم به ذکر است؛ روز هشتم مرداد سال ۱۳۶۰ساعت۱۱ ظهر شهید کامیاب از دفتر حزب جمهوری به سمت منزلش به راه افتاد و قرار بود ساعت ۱۲ خودش را به فرودگاه برساند. همزمان با حرکت ماشین، موتورسواری با دو سرنشین که از قبل، از مسیر حرکت شهید را اطلاع داشت به تعقیب او پرداختند و در تقاطع خیابان راه آهن (خیابان شهید کامیاب فعلی) و خیابان خواجه ربیع درحالی که سرعت ماشین کم شد دو گلوله به کتف و جمجمه وی شلیک کردند. سرانجام شهید کامیاب پس از چند ساعت در بیمارستان به حیات جاوید و لقاء رب نائل آمد.

 

انتهای پیام/