به گزارش صبح توس؛ مسعود رنجبر، فرماندار مه ولات درحاشیه بازدید از دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور مه ولات در سال ۱۳۸۶با همکاری خیرین با دو رشته حسابداری و اقتصاد کشاورزی با تعداد ۹۰ دانشجو تأسیس شد و در همان ابتدای تأسیس، خیرین شهرستان کمکهای نقدی و غیرنقدی زیادی به دانشگاه کردند، همچنین حدود ۱۰ هکتار زمین در فاصله ۸۰۰ متری محدوده  شهر فیض آباد به سمت کاشمر در اراضی شوراب را به نام دانشگاه سند زدند و تمامی هزینه‌های تاسیس دانشگاه توسط هیأت امنا و خیرین تأمین و پرداخت شد.

 

رنجبر افزود: دانشگاه پیام نور مه ولات در سال ۱۳۹۱ با هشت رشته تحصیلی از جمله مدیریت بازرگانی، حسابداری، مهندسی علوم کشاورزی، مهندسی اقتصاد کشاورزی، مهندسی آب و خاک، مهندسی منابع طبیعی و محیط زیست، علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری و علوم اجتماعی گرایش تعاون و رفاه توسط ۳۵ استاد کارشناسی ارشد و دکترا در حال تدریس و آموزش بود که  متاسفانه در اقدامی غیر منتظره و در زمان اعلام نتایج کنکور سال ۹۵ تمامی هشت رشته دانشگاه پیام نور مه ولات حذف و کسانی که این واحد را جهت ادامه تحصیلات انتخاب کرده بودند را بلاتکلیف گذاشت.

 

نماینده عالی دولت در خصوص زمین اهدایی توسط خیرین یادآور شد: اقدامات عمرانی در زمین اهدایی در یک مرحله حصار کشی قسمتی از ملک انجام شده  و در مرحله بعد  فونداسیون ساختمان آموزشی با  هزینه ای بالغ بر دو میلیارد ریال انجام شد که تاکنون به حال خود رها شده است .

 

فرماندار مه ولات که بارها خواستار پیگیری ساخت و تکمیل دانشگاه پیام نور مه ولات شده است، خاطرنشان کرد: انتظار داریم نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولین پیام نور استان و استاندار با توجه به موقعیت ویژه شهرستان برای دسترسی راحت متقاضیان ادامه تحصیل، پیگیری کنند تارشته های حذف شده این دانشگاه  به دفترچه های کنکور و ادامه ساخت و ساز در دستور کار قرار گیرد.

 

سفر بی ثمر استاندار  در تیر ماه ۹۴به شهرستان

 

فرماندار مه ولات در خصوص خسارت دو میلیاردی جانمایی اشتباه  دانشگاه پیام نور خطاب به استاندار اظهار کرد: زمینی به مساحت ۱۴ هکتار توسط  خیرین در اختیارمسؤلان وقت دانشگاه قرار گرفت و سال  ۹۰ اعتباراتی بالغ بر دو میلیارد ریال برای دانشگاه تخصیص داده شد که حصارکشی و فوندانسیون دانشگاه اجرا شد و دربازدید هیأت نظارت وزارت علوم در اسفند ماه سال گذشته از محل زمین دانشگاه، محل را جهت احداث دانشگاه موردتایید قرار ندادند.

 

وی ادامه داد: با توجه به هزینه های گزافی که در این مکان شده چنانچه این زمین خارج از محدوده است، چرا قبل از حصار کشی بازرسین چنین نفتند؟!.

 

فرماندار مه ولات یادآور شد: این مزین تنها حدود 800 متر با شهر فاصله دارد و در حال حاضر دانشگاه با ۶۰۰ دانشجو که بیش از ۶۰ درصد آنها بومی منطقه هستند مشغول به تحصیل می باشند.

 

در ادامه فلاح، رئیس دانشگاه  پیام نور مه ولات نیز با اشاره به امکانات و رشته های موجود، فعالیت های علمی، پژوهشی و فرهنگی این دانشگاه گفت: باتوجه به کیفیت و شیوه آموزشی دانشگاه پیام نور، تاکنون حدود ۳۰ نفر از فارغ التحصیلان پیام نور مه ولات در کارشناسی ارشد و تعداد زیادی نیز در آزمونهای استخدامی پذیرفته شده اند.

 

وی افزود: سعی شده با رفع نواقصی که منجر به حذف پذیرش دانشجو در سال ۹۵ شده بود  فضای اداری، آموزشی نسبتاً مطلوب مد نظر هیات نظارت بر مراکز آموزش عالی برای دانشجویان فراهم شود و امید است با پیگیری هایی که در دست انجام است در سال جاری شاهد پذیرش مجدد دانشجو در واحد مه ولات باشیم.

 

لازم به ذکر است؛ علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در سفر تیر ماه ۱۳۹۴ به مه ولات در جلسه بررسی مشکلات شهرستان که با حضور معاونین و مدیران کل استان در فرمانداری این شهرستان  برگزار شد بود قول پیگیری بلاتکلیفی دانشگاه پیام نور مه ولات را داد و در همان زمان،خاطرنشان کرد:  آموزش های فنی و دانشگاهی و تحصیلات عالیه و بلا تکلیفی پروژه دانشگاه پیام نوردر مه ولات را نیز در استان با مدیرکل دانشگاه پیام نور پیگیری و بررسی خواهم کرد.

 

اما با گذشت دو سال از سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان مه ولات، هنوز هیچ اقدامی توسط استاندار و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی برای بلاتکلیفی و خسارت دو میلیاردی به حذف بعضی از رشته های دانشگاه پیام نور مه ولات صورت نگرفته است.

 

متاسفانه پیگیری های استاندار، مسئولان پیام نور استان و شهرستان، فرماندار، نماینده‌های مجلس شورای اسلامی (خسروی و باستانی)، اعضای شورای شهر فیض آباد بعداز هفت سال که از اهدای زمین دانشگاه پیام نور توسط مالکین شوراب می‌گذرد هنوز به جایی نرسیده و به حال خود رها شده است.

 

امید است مسولین نسبت این مهم که یکی دغدغه اصلی مردم و خیرین و همچنین دانشجویان است را در اولویت و دستور کار قرار دهند تا این با ساخت و تکمیل پروژه خیرساز باعث شوند دانشجویان این شهرستان آواره شهرهای همجوار نشوند و مشکلاتی را ازقبیل رفت و آمد نداشته باشند.

انتهای پیام/