به گزارش صبح توس، مراسم جشن گلریزان کمک به آزادی زندانیان نیازمند شهرستان مه ولات که به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه با حضور معاون ستاد دیه استان خراسان رضوی،رئیس و دادستان دادگستری شهرستان مه ولات،حجت الاسلام والمسلمین عصمتی امام جمعه تربت حیدریه،فرماندار،ریاست و پرسنل زندانهای تربت حیدریه و خیرین شهرستان مه ولات برگزار شد.

 

حجت الاسلام حسینی، معاون ستاد دیه استان خراسان رضوی خیرین را باعث  نجات زندانیان، کمک به خانواده های زندانیان و آسیب دیدگان این حوادث دانست.

 

حجت الاسلام حسینی افزود: بنا به مصوبه ستاد دیه استان مقرر شد به نام امام هشتم حضرت ثامن الحجج (ع) به ازای هر مبلغ کمک شده توسط خیرین مه ولاتی، این ستاد هشت برابر به آزادی زندانیان این شهرستان کمک کند.

 

وی گفت: در سال گذشته در سطح خراسان رضوی ۹۳۶ نفر از زندانیان دیون با مبلغ بالغ بر ۴۳۰ میلیارد ریال آزاد شدند، که این مبلغ شامل ۱۴۰ میلیارد ریال از طریق تخفیف شکات، ۴۰ میلیارد ریال توسط کمک ستاد دیه، ۱۰۰ میلیارد ریال توسط وام های قرض الحسنه و مابقی از کمک های خیرین تامین شده است.

 

در ادامه امامت جمعه شهرستان تربت حیدریه با اشاره به بیانات امام حسین(ع) خطاب به تمام افراد جامعه، توصیه به رقابت و شتاب در انجام مکارم و ایثار و از خودگذشتگی داشته و این خصایص را مخصوص گروه، قشر و مذهب خاص ندانست.

 

حجت‌الاسلام عصمتی گفت: صدقات خیرین قبل از اینکه در دست نیازمندان قرار گیرد، در دست خداوند قرار گرفته و خیرین با خدا معامله می کنند.

 

ریاست زندانهای شهرستان تربت حیدریه اصلاح و تربیت زندانیان را رویکرد سازمان زندانها معرفی کرد و افزود: در این راستا در زندان های تربت حیدریه در سال گذشته دو مرحله مسابقات قرآن در سطح استانی برگزار و به ۴۰۰ زندانی سواد قرآنی آموخته و توسط زندانیان کاروان پیاده ای در ماه صفر عازم مشهد مقدس شد.

 

علی عبدی خاطرنشان کرد: کمترین و بیشترین دیون غیر عمد زندانیان مه ولات  پنج میلیون تومان کمترین و بدهی 400 میلیون تومان بیشترین است که در این جلسه مبلغ هشتاد میلیون تومان کمک توسط خیرین جمع آوری شد وطبق مصوبه ستاد دیه استان هشت برابر این مبلغ برابر با ششصد وچهل میلیون تومان به آزادی زندانیان نیازمند این شهرستان اختصاص یافت. 

 

رئیس اداره زندان تربت حیدریه گفت:هم اکنون 140 زندانی جرایم غیر عمد در مه ولاتی در انتظار همت والای خیران و نیکوکاران برای آزادی از زندان هستند .

انتهای پیام/