عباس فروزان مهر در گفت‌وگو با خبرنگار  صبح توس؛ در خصوص حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع داعش در دیر الزور سوریه، به بررسی ابعاد مختلف این حمله غافلگیرکننده سپاه به مواضع داعش پرداخت  و گفت: سپاه به آنچه که وعده بدهد عمل می کند و این یک اصل خلل ناپذیر در صیانت از آمان های انقلاب، امنیت کشور و مردم ایران است.

 

وی افزود: امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم و همچنین حفظ تمامیت ارضی کشورمان جزو خطوط قرمز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و تحت هیچ شرایطی از این خطوط قرمز عقب نخواهد نشست و اجازه خدشه دار کردن آن را به هیچ دشمن داخلی و خارجی نخواهد داد.

 

ضربه های سنگین تری در راه است

 

فرمانده سپاه جغتای خاطرنشان کرد: آنچه که بر سر داعشی ها در سوریه آوار شد تنها قطعه ای کوچک از پازل موشکی و تدافعی سپاه پاسداران برای مواجهه با هر گونه تهدید احتمالی در داخل و یا خارج از مرزهای کشورمان بود و از این رو تکفیری های داعش مطمئن باشند که ضربه های سنگین تری دریافت خواهند کرد.

 

فروزان مهر با مهم ارزیابی کردن این حمله موشکی، یادآور شد: این که هر شش فرورند موشک شلیک شده از پایگاههای کرمانشاه و کردستان بدون کمترین اشتباهی در برابر دوربین پهپادهای کشورمان به هدف برخورد کرده اند، دستاورد کوچکی نیست که بشود از کنار آن به سادگی عبور کرد و از این رو تا مدتها باید ابعاد فنی، نظامی و سیاسی آن مورد ارزیابی و بهره برداری قرار گیرد.

 

وی یادآور شد: در حمله اخیر ناو آمریکایی به فرودگاه نظامی سوریه دیدید چه اتفاقی افتاد و از ۵۹ فروند موشک شلیک شده تنها ۲۳ فروند آن به هدف خورد و بقیه کارآیی لازم را از خود نشان ندادند، این آمار را خودشان دادند؛ اما همه شاهد هستیم که یک عملیات فرزندان انقلاب اسلامی در شرایط تحریم های ظالمانه اربابان واقعی داعش، چه عملکرد خیره کننده ای از خود بروز می دهد و چه رعبی به دل دشمنان ایران اسلامی می اندازد.

 

به وعده انتقام عمل کردیم؛ اما هنوز ابتدای راه هستیم

 

فرمانده سپاه جغتای با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب، تاکید کرد: طبق فرموده ایشان «دوران بزن و در رو تمام شده است»، و توهم این که می آیند چند نفر از مردم بی دفاع را به شهادت می رسانند و فرار میکنند، اشتباه است، چراکه بازی شروع کرده آنها را ما به پایان می رسانیم و پایان دهنده آنها نخواهند بود، یعنی خوارتر از این حرفها و فکرها هستند، باید تقاس قطره قطره خون هایی که بر زمین ریخته شد را بدهند.

 

فروزان مهر افزود: به وعده انتقام خون شهدای خود در تهران عمل کردیم، اما هنو با تکفیری های داعش کار داریم و در ابتدای راه هستیم، باید بفهمند چه بازی خطرناکی را شروع کرده اند و انزجار ملت ایران چه طعمی دارد!.

 

سیلی را داعش خورد؛ اما پیام را دیگران دریافت کردند

 

وی خاطرنشان کرد: حمله موشکی برای دشمنان ما در هر نقطه ای از کره زمین پیام های صریح و قاطعی دربر داشت و به همه آنها فهماند که نیروهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی برای حفاظت از انقلاب، مردم و تمامیت ارضی خود با هیچ کسی تعارف ندارند.

 

فرمانده سپاه جغتای در پایان اظهار کرد: سعودی ها، اسرائیلی ها و ارباب همه آنها یعنی آمریکای زورگو باید از اقتدار و توان ما درس بگیرند و در معادلات آینده خود درباره ایران تجدید نظر کنند، چراکه هر بازی خطرناکی که توسط آنها علیه ملت ایران شروع شود را ما پایان خواهیم بخشید.

انتهای پیام/