به گزارش صبح توس، حسین کیوانلو امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه 60 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد محبوس در بند چشم انتظار کمک خیرین هستند، اظهارکرد: حدود دو میلیارد و 500 میلیون تومان مبلغ کل بدهی است که برای آزادی این افراد نیاز است.

 

وی با اشاره به اینکه 40 نفر از این افراد محکومین مالی غیر عمد، 11 نفر محکومین دیه و 9 نفر نیز محکوم به پرداخت مهریه هستند، ادامه داد: اولیت رهایی با محکومین جرائم غیر نقد است.

 

کیوانلو همچنین با بیان اینکه برگزاری جشن گلریزان در طول سال ادامه دارد، بیان داشت: در سال گذشته 40 نفر از محکومین جرائم غیر نقد با کمک خیرین ستاد دیه و آورده محکومین از بند آزاد شده اند.

 

رئیس اداره زندان و اقدامات تربیتی سبزوار با بیان اینکه در سال گذشته با پرداخت 29میلیارد و 217میلیون ریال بدهی، 40محکوم آزاد شده بوده است، تصریح کرد: این مبلغ از سوی ستاد دیه، آورده محکومین، کمک های خیرین و همچنین گرفتن رضایت از شکات تامین شده است.

 

وی همچنین تاکید کرد: تنها مرجع جمع آوری کمک های خیرین برای آزادی زندانیان در بند ستاد جشن گلریزان است، بنابراین همشهریان به برخی پیام ها در فضای مجازی اعتماد نکنند.

 

رییس اداره زندان و اقدامات تامینی و تربیتی سبزوار با بیان اینکه متاسفانه چندی است که در فضا مجازی شاهد جمع آوری مبالغی توسط افرادی با عنوان آزاد سازی زندانیان هستیم که اینگونه فعالیت ها هیچگونه مجوزی ندارد و مورد تایید اداره زندان نیست، گفت: شهروندان محترم می توانند برای سهیم شدن در این امر خیر وجوه نقدی خود را به شماره حساب 464354069 نزد بانک تجارت شعبه چمران واریز کنند.

 

انتهای پیام/