هاجر چنارانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای سلامی در گفتگو با خبرنگار صبح توس در خصوص پاسخ قاطع موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تروریست‌ها، گفت: پاسخ موشكي ايران به اقدام تروريستي اخير قبل از هر چيز مبين اين جمله مقام معظم رهبري است كه "دوران بزن در رو به پايان رسيده است".


وی افزود: دشمنان ايران بدانند كه هزينه "ترقه بازی" در ايران موشک‌باران خانه‌هایی است كه آنان براي خود امن تصور کرده‌اند حتي چنانچه آن خانه امن كيلومترها دورتر از مرزهای ايران باشد.


چنارانی یادآور شد: پاسخ موشكي نشان داد كه چنانچه كسي به ايران تعدي كند ما به آن‌ها سيلي خواهيم زد و اين را هم دشمن بداند و هم دوستاني كه دلشان محكم نيست و می‌لرزند.وی ادامه داد: اقدام سريع، دقيق و به‌موقع سپاه يک تحرک چندوجهی و راهبردی است كه استراتژی ايران را برای حاميان تروریست‌ها بیش‌ازپیش مشخص كرده است.


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توان موشکی جمهوری اسلامی ایران، گفت: چندوجهی بودن عمليات سپاه را از اين منظر بايد موردتوجه قرارداد كه حاميان تروریست‌ها و در رأس آن آمريكا بايد بداند كه توان دفاع موشكي ايران غیرقابل‌پیش‌بینی است و نمی‌توان آن را با مذاكره و برجام هاي دو و سه و غيره متوقف يا تضعيف كرد.


وی افزود: پاسخ موشكي ايران رونمايي از قسمت كوچكي از توان دفاعي كشور است كه به‌صورت کاملاً بومي و باپشتکار و تلاش قهرمانان ملي كشور ازجمله شهيد حسن تهراني مقدم به‌دست‌آمده است و ايران می‌تواند تا شعاع چند هزار كيلومتر از مرزهاي كشور هر نقطه از منطقه را كه تروریست‌ها در آن مخفی‌شده باشند را منهدم کند.

چنارانی گفت: متحدين و همسايگان ايران می‌دانند كه با هماهنگي راهبردي كه بين آنان و ايران وجود دارد از چتر حمايت و امنيت كشورمان بهره می‌برند و اين امنيت ارمغان تلاش‌هایی است كه همه طرف‌های منطقه از آن سود می‌برند.

 

وی افزود: در سايه اين هماهنگي، تروریست‌ها نمی‌توانند در کشورهای منطقه به مدت طولاني دوام بياورند خصوصاً اينكه تکفیری‌ها از عراق و سوريه جارو شدند.

نماینده نیشابور و فیروزه خاطرنشان کرد: ملت ايران در سايه امنيت و آرامش كشور می‌تواند كماكان و با آسايش خيال به زندگي عادي خود ادامه دهد و نگران آينده كشور نباشد.

وی این پاسخ موشکی را پاسخی اندک به تروریست‌ها دانست و گفت: اين پاسخ موشكي مرهم مختصري بر دل داغ ديدگان خانواده شهدايي است كه عزيزان خود را در عمليات تروريستي اخير از دست داده‌اند.

 

چنارانی در پایان گفت: به زودی ابعاد راهبردي ديگري از چند وجهي بودن پاسخ موشكي سپاه به اطلاع مردم عزيز خواهد رسيد.

انتهای پیام/