به گزارش صبح توس؛ احمد دیناری با اعلام اینکه تمهیدات گنجایش 200 هزار نفرشب اقامت برای مسافران تابستانی مشهد دیده شده است، گفت: برای نیمی از این تعداد تخت در واحدهای اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیرها آماده شده و برای نیمی دیگر اقامت در حسینه ها، مدارس و کمپها پیش‌بینی شده است.

 
وی به آغاز فعالیت ستاد خدمات سفر مشهد اشاره و بیان کرد: هماهنگی‌ها و برنامه ریزی لازم این حوزه در همه مجموعه‌ها و دستگاه‌های مرتبط انجام شده و در این زمینه آمادگی کامل برای میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی در مشهد وجود دارد.


رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشهد ادامه داد: ایام دهه کرامت، اعیاد قربان و غدیر از جمله مهمترین مناسبت‌های ویژه سفر در تابستان امسال هستند که مشهد برای میزبانی از مسافران در این مناسبت‌ها آمادگی دارد.


وی به پیش بینی افزایش پنج درصدی شمار ورود مسافر تابستانی به مشهد اشاره و بیان کرد: پیش بینی می‌شود این کلانشهر مذهبی تابستان امسال میزبان افزون بر 3.5 میلیون نفر مسافر باشد.


دیناری همچنین گفت: در این چارچوب گروه‌های نظارتی بر واحدها و تاسسیات گردشگری در طول تابستان فعالیت نظارتی خود را در جهت رسیدگی به پیشنهادات و شکایات مسافران دارند همچنین تلاش می‌شود سطح کیفی و کمی خدمات به مسافران در مشهدالرضا نسبت به سال‌های گذشته افزایش مطلوبی داشته باشد.


لازم به ذکر است؛ خراسان رضوی سالانه میزبان 25 میلیون گردشگر داخلی و حدود سه میلیون گردشگر خارجی است که بیش از 90 درصد این تعداد به شهر سه و نیم میلیون نفری مشهد سفر می کنند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/