جعفر کامیاب پور، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رشتخوار صبح توس؛  ضمن اعلام آغاز مرحله اول واکسیناسیون تب برفکی در جمعیت دامی این شهرستان، گفت: طرح واکسیناسیون تب برفکی  در جمعیت دام سبک و سنگین  در این شهرستان از امروز به مدت ۳0 روز با هزینه واکسیناسیون رایگان آغاز می‌شود.

 

کامیاب، جمعیت تحت پوشش دام‌ها در این طرح را بیش از 68 هزار و 500 دام عنوان کرد و افزود: واکسیناسیون در جمعیت دام سنگین با واکسن روغنی وارداتی انجام می‌شود و کلیه دام‌ها از سن سه ماهگی به بالا واکسن دریافت می‌کنند.

 

وی در ادامه واکسیناسیون دام‌های سبک با واکسن تولید داخل را رایگان اعلام کرد و تصریح داشت: در دام‌های سنگین هزینه واکسن بر عهده دامدار وهزینه واکسیناسیون بصورت رایگان خواهد بود.

 

وی با تاکید بر توجه ویژه دامداران نسبت به واکسیناسیون دام‌ها در جهت جلوگیری از ابتلای دام به بیماری تب برفکی، گفت: از آنجا که بیماری تب برفکی یکی از بیماریهای ویروسی و واگیردار است، دامداران نسبت به واکسیناسیون دام ها اقدام و از بروز خسارات احتمالی به دام خود جلوگیری کنند.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون هیچ نوع گزارشی مبنی بر وجود بیماری تب برفکی در سطح این شهرستان گزارش نشده است، یادآور شد: دامداران گرامی جهت جلوگیری از ابتلای دام‌ها به بیماری تب برفکی، از هر گونه خرید یا فروش دام  بدون هماهنگی شبکه دامپزشکی شهرستان  جدا خداری کنند.

 

وی همچنین در پایان از دامداران خواست تا همکاری لازم جهت واکسیناسیون دام‌ها با اکیپ‌های شبکه دامپزشکی را داشته باشند.

انتهای پیام/